miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mobilne laboratorium przy Szpitalu w Nowym Sączu

0 197

Gdy w marcu mierzyliśmy się z pierwszymi przypadkami koronawirusa, w Małopolsce działało jedno laboratorium. Szlaki przecierał Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, który jako pierwszy w Małopolsce podjął się tego wyzwania. Dziś jesteśmy na zupełnie innym etapie walki z epidemią. Działania prowadzone są na szeroko zakrojoną skalę i obejmują także poszerzanie możliwości diagnostycznych.

 

Czytaj również: Województwo Małopolskie przeznacza dodatkowe 82 miliony na Tarczę Antykryzysową

 

Na opracowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie liście podmiotów prowadzących badania laboratoryjne na rzecz Małopolski jest obecnie 15 podmiotów. Dodatkowe możliwości daje wykorzystywanie laboratoriów mobilnych. Jedno z takich laboratoriów zostało uruchomione przy Szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Będzie w nim możliwe wykonanie nawet tysiąca badań na dobę!

 

 

– Mobilne laboratorium, które zostało uruchomione przy nowosądeckim Szpitalu, to doskonałe narzędzie pozwalające eliminować „wąskie gardła”. Z pewnością skróci się czas oczekiwania na wyniki, na czym skorzystają pacjenci. To także niezwykle istotne ułatwienie dla lekarzy podejmujących decyzje w zakresie hospitalizacji. Pamiętajmy jednak o tym, jak wiele zależy od każdego z nas. Nieustająco przypominamy o znaczeniu podstawowych zasad higieny: Dezynfekcja, Dystans i Maseczki to kluczowe narzędzia w walce z epidemią – podkreśla wicewojewoda Józef Leśniak.

Jestem przekonany, że będzie to szczególne usprawnienie pracy sądeckiego szpitala, a także innych szpitali w regionie. Potencjał tego laboratorium mobilnego jest imponujący. Szukamy wszelkich dostępnych możliwości, które pomogą szpitalom. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia tego laboratorium. Wyrażam wdzięczność Pani Dyrektor Lidii Zelek oraz personelowi sądeckiego Szpitala za determinację w walce z epidemią i doskonałą opiekę nad pacjentami – mówił wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec podczas wizyty w Nowym Sączu.

Źródło i fot.: Małopolski Urząd Wojewódzki

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź