miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mocne wsparcie dla szpitala w Nowym Sączu! Sprzęt za pół miliona uratuje życie

0 469

Od ponad roku mierzymy się z epidemią koronawirusa. Po ponad dwunastu miesiącach zmagań jesteśmy jednak bogatsi w wiedzę dotyczącą wymagań, jakie stawia przed nami COVID-19. Jednym z nich jest dostępność do nowoczesnej aparatury medycznej, która umożliwia powrót do zdrowia pacjentów zakażonych wirusem Sars-CoV-2. Właśnie taki sprzęt dla Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu przekazał dzisiaj wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor szpitala Lidia Zelek oraz ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr Dariusz Lupa.

 

Czytaj również: Sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy w Nowym Sączu. Zaprezentowano postulaty Konwencji Krajowej Porozumienia

 

Praca personelu medycznego jest bezcenna. Wiedza, doświadczenie, poświęcenie to cechy, za które należą się szczególne podziękowania wszystkim troszczącym się o pacjentów leczących się tutaj, w Nowym Sączu. Wierzę, że przekazany dzisiaj sprzęt będzie realnym wsparciem Państwa pracy – mówił wicewojewoda J. Leśniak podczas uroczystości.

 

 

Za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego do Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego trafił aparat do terapii nerkozastępczej (tzw. dializy), trzy respiratory oraz trzy kardiomonitory. Sprzęt przekazała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Będzie on służył właśnie pacjentom z COVID-19. Łączna wartość przekazanych dzisiaj urządzeń to prawie 500 tys. zł.

Do nowego Sącza trafiły:

  • 3 respiratory o wartości 327 240 zł,
  • 3 kardiomonitory o wartości jednostkowej 22 210 zł,
  • aparat do terapii nerkozastępczej o wartości 123 984 zł.

To nie pierwsze wsparcie dla szpitala zapewniającego łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem Sars-CoV-2. W 2020 r. z rezerwy celowej na działania związane z COVID-19 przekazano placówce blisko 630 tys. zł. Dofinansowanie to pozwoliło miedzy innymi na zakup środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, a także pulsoksymetrów, pomp infuzyjnych, defibrylatorów, kardiomonitorów oraz aparatu RTG.

Szerokie wsparcie zapewniła także Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, która przekazała jak dotąd, oprócz oddanego dzisiaj sprzętu, m.in. kardiomonitory i zestawy do tlenoterapii wysokoprzepływowej.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź