miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Most Heleński zniknie w ciągu najbliższych dwóch tygodni [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 930

Prace przy rozbiórce Mostu Heleńskiego i przebudowy całego ciągu komunikacyjnego cały czas postępują. Po ostatnich opadach deszczu stan Dunajca podniósł się, w związku z czym prace przy wyburzaniu obiektu chwilowo zostały wstrzymane. Pozostałe prace postępują jednak zgodnie z planem.

 

Czytaj również: Nowak: Most Heleński powstanie na czas [ZDJĘCIA]

 

– Została nam do rozbiórki część płyty od strony Zamku, ale czekamy, aż obniży się poziom Dunajca tak, aby można było wjechać do koryta z ciężkim sprzętem. Po stronie osiedla Helena prowadzone są działania związane z wykonaniem pierwszej podpory nowego Mostu Heleńskiego. Prowadzimy tam również roboty ziemne takie jak wykopy i ich zabezpieczenia oraz rozpoczęliśmy działania związane z postawieniem ekranów akustycznych – wyjaśnia Sebastian Nowak, kierownik budowy z firmy Banimex w rozmowie z miastoNS.pl.

 

 

Jak zaznacza kierownik budowy, od strony os. Helena prowadzone są także prace porządkowe obejmujące kruszenie i wywóz gruzu z rozbiórki. Oprócz tego wykonywane są pale żelbetowe pod podpory numer dwa. Przed Zamkiem natomiast prowadzone działania, na które nie ma wypływu poziom Dunajca. Po wyburzeniu pozostałego elementu płyty Mostu Heleńskiego ruszy rozbiórka budynku przy ul. Krakowskiej.

 

 

 

MK
Fot, wideo: MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.