miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mount Everest hipokryzji prezydenta Handzla [Felieton]

4 1 333

O tym, że politycy, także Ci lokalni mówią jedno, a robią dokładnie coś przeciwstawnego, wie nawet dziecko w przedszkolu. Ale to co wyprawia w sprawie Sandecji miłościwie nam panujący Ludomir Handzel to są naprawdę Himalaje dwulicowości. Oczywiście apologeci obecnego prezydenta będą się zżymać, uważając że to wredni PiSowcy oraz inni niegodziwcy szkalują dobre imię włodarza naszego Miasta. Że robi on co tylko może, aby wydźwignąć Klub z zapaści, i że to pandemia oraz inne trudności obiektywnie powodują, że skutki jego działań są odmienne od oczekiwanych.

 

Czytaj również: „Kto nie z Mieciem tego zmieciem” – wykład Pana Prezydenta [Felieton]

 

Jednak każdy, komu choćby w najmniejszym nawet stopniu leży na sercu dobro Sandecji, każdy kto w jakikolwiek sposób – choćby tylko przez sentyment, a nie przez piłkarską pasję – identyfikuje się z Klubem w biało czarne pasy powinien zapoznać się z ostatnim wywiadem udzielonym Przeglądowi Sportowemu przez Piotra Świerczewskiego.

Uwierzcie nam, tego wielokrotnego reprezentanta Polski, a teraz trenera i działacza piłkarskiego, który jest jednym z autorów ocalenia przed spadkiem Sandecji, dodatkowo od maleńkości związanego z Nowym Sączem trudno w jakikolwiek sposób podejrzewać o polityczną stronniczość w kwestii Sandecji.

Zarówno w przytaczanym wywiadzie (jak i tym udzielonym kilka tygodni wcześniej w Radiu Kraków) przedstawia on jasno i bez ogródek sytuację, w której znajduję się Klub. Wytacza on prostą ścieżkę w dół, po której niechybnie zmierza Sandecja. Co niezwykle cenne skupia się w swoich wypowiedziach tylko i wyłącznie na aspektach piłkarskich. Mówi wprost o tym, iż obecna działalność właściciela to nic innego, jak „zwijanie Klubu”, czego wyrazem jest przede wszystkim likwidacja drugiej drużyny oraz brak jasnych perspektyw finansowania.

W Radiu Kraków deklaruje, że nie widzi żadnych możliwości, aby znalazł się chętny do zakupu akcji Spółki, w sytuacji gdy Miasto od kilku lat nie potrafi nawet rozpocząć budowy stadionu z prawdziwego zdarzenia. Zresztą o samej prezentowanej ostatnio jego wizualizacji wyraża się też delikatnie mówiąc niepochlebnie. Trudno się w tym przypadku dziwić. To na co chce wydać parędziesiąt milionów złotych z kieszeni sądeckich podatników prezydent Handzel woła o pomstę do nieba. Coś takiego można by wybudować jakieś pół wieku temu. Proponowanie w dzisiejszych czasach czegoś takiego  to po prostu wstyd i blamaż w czystej postaci.

Wśród niewielu pozytywów, które Świerczewski wymienia w funkcjonowaniu Klubu jest działalność zarządu Spółki. Wiele ciepłych słów pada pod adresem obecnego jej prezesa. Artur Kapelko zdaniem naszego piłkarza i trenera to właściwa osoba na właściwym miejscu, która dużo serca i energii  włożyła w to, aby Sandecja utrzymała się na powierzchni. Z tym, że właśnie Kapelko został ostatnio przez przedstawicieli Handzla w Spółce, czyli radę nadzorczą zawieszony i niechybnie wkrótce z Klubem się pożegna.

Zgniłą wisienką na tym gorzkim torcie jest też kwestia licencji. Zdaniem Świerczewskiego nawet z dopuszczeniem do gry w I lidze, w obecnej sytuacji Sandecja może mieć nie lada kłopot. A jeśli ziściłyby się obawy byłego reprezentanta Polski to z prawdziwym upadkiem Klubu przy Kilińskiego mielibyśmy do czynienia szybciej, niż komukolwiek (no może z wyjątkiem lokatorów Ratusza) się śniło.

Polecamy obydwa te wywiady (linki poniżej). Polecamy, gdyż naszym zdaniem świetnie ukazują, jak dalece deklaracje obecnej sądeckiej władzy są rozbieżne z działaniami, które podejmuje. Polecamy, gdyż mówi to człowiek, który wrócił tu z dalekiego świata i zobaczył to, co zobaczył, a zna się na piłce nożnej, jak mało kto w naszym Królewskim Mieście. Dlatego warto.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. facebook Ludomira Handzla | MountEverest.com

Przegląd Sportowy: Sandecja? To już historia [Wywiad] – KLIK

Radio Kraków [Wywiad] – KLIK

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Marcin pisze

  Wole Mount Everest “hipokryzji”- jak to nazwałaś niż rów mariański poziomu twoich artykułów.

 2. axax1212 pisze

  Buahahha. Przecież parodia i słabe zarządzanie w klubie jest od lat. Długów narobił Nowak z awansem i spadkiem Sandecji, obiecanym nowym stadionem i możnym sponsorem. Jak wyszło każdy wie. Sandecja nie będzie miała inwestora, może jak wybudują stadion, ale skoro żaden miliardem z NS nie ma ochoty na sponsoring to chyba coś mówi i ich przywiązaniu do tej ziemi.
  Jest źle, będzie jeszcze gorzej. Taki mamy klimat…

 3. Marcin pisze

  Pierwszy sparing i dostają łomot 0:5 !!!
  Wina? Koronawirus hahahaha
  Może porażki współistniejące ?
  Jest sie faktycznie o co bić.

 4. ZIOM pisze

  W 2100 roku, czyli za 80 lat, populacja naszego kraju skurczy się do 27,7 mln, czyli będzie mniejsza o 10 mln osób niż teraz. To skutek spadku liczby urodzeń, o czym świadczą choćby dane Głównego Urzędu Statystycznego. Można powiedzieć, że staniemy się wtedy najstarszym społeczeństwem w Unii Europejskiej. Na 100 Polaków w wieku 15-64 lata będzie przypadać 62 seniorów.To ogromne wyzwanie dla systemu emerytalnego i systemu ochrony zdrowia. Dlatego konkluzja na koniec do wszystkich jest taka, pomyśl o swojej przyszłości !!! Tego problemu już nie da się uratować ! Powodzenia dla Sandecji, teraz to tylko pokazówka, dawniej to była piłka oparta na wartościach. Ludzie byli honorowi pełni waleczności teraz liczy się tylko kasa, lajki na portalach społecznościowych. Szkoda tamtych pięknych lat …..

Zostaw odpowiedź