miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Można się tylko wku…ć! [Felieton] [Tylko dla dorosłych]

0 1 182

Poniedziałek. 28 października 2019 r. Zapamiętajcie Państwo tę datę. Zapamiętajcie ją dobrze! Otóż w tym dniu na antenie radia RDN (nomen omen do końca poprzedniego wieku działającym pod nazwą Radio Dobra Nowina, co jak się za chwile okaże jest prawdziwym qui pro quo) dyrektor wydziału ochrony środowiska UM Grzegorz Tabasz był raczył powiedzieć, cytujemy: „…zakaz palenia węglem jest realny w Nowym Sączu JUŻ za trzy lata…” Koniec cytatu.

 

Czytaj również: Czego boi się sądecki Ratusz? [Felieton]

 

Spadliśmy z krzeseł. Nieprzytomny, czy o drogę pyta? Gość chce nam ni mniej, ni więcej powiedzieć, że zasadniczo przez trzy następne lata pełnowymiarowa komora gazowa dla 80 tysięcy mieszkańców będzie nas mordować pełna parą! Że będziecie Państwo przez najbliższe trzy lata zapadać i umierać na raka płuc, gardła i wszelkie inne nowotworopodobne, a także dziesiątki innych chorób. Ale spoko, spoko JUŻ za trzy lata może się to zmieni. Pełny luz w portkach.

Mamy rozumieć, że przez ten czas pan Tabasz wraz ze swoim pryncypałem p. Handzlem rozbudują oddział onkologiczny sądeckiego szpitala przynajmniej o drugie tyle miejsc i dołożą jakiś kawałek terenu pod budowę nowego cmentarza – dla ofiar radosnej twórczości obecnej władzy, która prawdopodobnie w tym czasie jedyne, co zrobi to znów kupi parę ton błękitnego węgla i podpisze umowy na dopłaty do wymiany pieców (która to wymiana idzie zresztą, jak krew z nosa)?

Po prostu rewelacja. Pogratulować beztroski. Naprawdę panie Tabasz rozumiemy, że pana żabki, rybki i inne roślinki są bardzo ważne, ale zapewniamy Pana, że zdrowie i życie nowosądeczan jest ZDEDCYDOWANIE ważniejsze. Wiec, przestań Pan bredzić jakbyś się sporej ilości wódy opił, tudzież czegoś mocnego napalił, tylko szykuj JUŻ projekty uchwał, które TERAZ zakażą palenia węglem i drzewem. Pan to przygotujesz, a my – mieszkańcy – rade miasta i prezydenta rozliczymy, czy te prawo uchwaliła i wdrożyła. Bo to pana OBOWIAZKIEM jest takie przepisy przygotować (i nie spieprzyć ich tak dokumentnie, jak spieprzyłeś uchwałę o dopłatach do ”błękitnego węgla”, które nie dalej jak wczoraj Regionalna Izba Obrachunkowa Ci uwaliła)!

„JUŻ za trzy lata” Zwariowałeś chłopie! Na mózg Ci padło? Za trzy lata będzie tuż przed wyborami i każdy głos będzie się liczył, także tych palących kopciuchami. Wszyscy PRowcy Handzla z tym wytatuowanym, który wciąż kręci filmiki naszemu ukochanemu prezydentowi na czele, wyniosą Cię na butach z pięknego gabinetu (w którym zresztą i tak niezbyt często bywasz), jak im wtedy taki numer wywiniesz. Więc przestań bredzić. Dlatego trzeba zrobić to teraz, a nie za żadne trzy lata. Ogarnij się facet i do roboty. Lans w RTK, mimo, że naprawdę na niezłym poziomie, zostaw sobie na lepsze czasy. Jak już będziemy mieć czym oddychać.

I dla Pańskiej wiedzy, bo możeś Pan nie doczytał. Nie tylko Kraków zakazuje. Właśnie kolejne miasto wprowadza uchwałę o zakazie palenie paliwem stałym – Sosnowiec. I to nie za żadne trzy lata, tylko TERAZ.

P.S. Według ostatnich badań (link poniżej) średnioroczne stężenie rakotwórczego benzo(a)pirenu w Nowy Sączu przekracza 1000% (sic!) dopuszczalną normę, co oznacza, że każdy z NOWOSĄDECZAN WYPALA 12 PAPIEROSÓW DZIENNIE (niemowlaki też).

https://www.portalsamorzadowy.pl – Gdzie jest najgożej w Polsce! – KLIK

Dr Hyde and Mr Jekyll
fot. pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź