miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

MPEC będzie inwestować w kocioł na biomasę

0 159

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu w najbliższych latach planuje wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ramach zwiększania mocy cieplnej spółki będzie zakupiony kocioł na biomasę o mocy 7 MW. Ma to być jeden z pierwszych kroków w dywersyfikacji źródeł energii.

 

Czytaj również: Do 2035 roku MPEC chce zainwestować 85 mln złotych

 

MPEC w Nowym Sączu planuje szereg inwestycji, które mają na celu m.in. zwiększenie mocy ciepłowni. Spółka chce osiągnąć ten cel inwestując w ciągu najbliższych dwóch lat w kocioł na biomasę o mocy 7MW opalany zrębką.

Planujemy dywersyfikację źródeł ciepła, a instalacja kotła na biomasę stanowi pierwszy etap tego procesu. Przez najbliższych kilka lat chcemy, aby około 60% ciepła pochodziło ze spalania węgla, a reszta z gazu i biomasy. To jest duże wyzwanie, jednak w ten sposób będziemy zmieniać nasz system ciepłowniczy. Chciałbym także zaznaczyć, że jednym z powodów inwestycji w kocioł na biomasę jest także chęć zabezpieczenie kolejnych powierzchni włączanych do systemu ciepłowniczego. Nowy kocioł pozwoli nam uzupełnić dyspozycyjność oraz odjeść w pewnym stopniu od paliwa węglowego – wyjaśniał prezes MPEC w Nowym Sączu w rozmowie z miastoNS.pl.

Ciepłownia chce uzyskać sprawność na kotle na poziomie co najmniej 70% oraz nie wprowadzi współspalania. Inwestycja w nowy kocioł będzie prowadzona w przyszłym roku, a zakończenie jej planowane jest na rok 2020.

MK
Fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź