miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mularczyk o nocie ws. reparacji: to historyczny dzień, spełnienie marzeń pokoleń Polaków

0 675

To historyczny dzień, spełnienie marzeń pokoleń Polaków i moment dziejowej sprawiedliwości; to także wielka zasługa całego obozu patriotycznego – powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk po podpisaniu przez szefa MSZ Zbigniewa Raua noty dyplomatycznej ws. reparacji wojennych od Niemiec.

Czytaj również: KSW zawita do Nowego Sącza! Niepokonany Robert Ruchała zdominuje galę?

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podpisał w poniedziałek notę dyplomatyczną w sprawie reparacji, która zostanie następnie przekazana dyplomacji niemieckiej. To kolejny krok, podejmowany przez polski rząd na drodze do otrzymania reparacji wojennych od Niemiec. Wcześniej, 1 września, zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Oszacowano je na 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów zł.

Do sprawy odniósł się we wtorek w rozmowie z PAP Mularczyk, który kierował zespołem przygotowującym raport dotyczący strat Polski poniesionych w wyniku II wojny światowej. – To historyczny dzień dla całej Polski i Polaków; marzenie pokoleń polskich obywateli, którzy odeszli w poczuciu krzywdy niesprawiedliwości wyrządzonej przez Niemców; moment dziejowej sprawiedliwości – ocenił.

– To wielka zasługa całego obozu patriotycznego, na czele z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim, którzy doprowadzili do tej chwili – podkreślił.

Źródło: PAP
fot.: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź