miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mundurowi z Nowego Sącza dbali o bezpieczeństwo podczas Święta Dzieci Gór

1 578

W minionym tygodniu stolica Sądecczyzny gościła małych górali zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wszystko za sprawą 29. Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. O bezpieczeństwo uczestników tego międzynarodowego wydarzenia dbali sądeccy policjanci.

Czytaj również: Wspólne patrole wodne policji i straży pożarnej

Święto Dzieci Gór trwale wpisało się w harmonogram imprez organizowanych w Nowym Sączu. Ten wyjątkowy festiwal daje dzieciom z różnych kręgów kulturowych możliwość poznawania bogactwa tradycji innych krajów i regionów, dzięki czemu najmłodsi uczą się tolerancji i szacunku dla swoich rówieśników z różnych stron świata.

Tegoroczne ŚDG rozpoczęło się 24 lipca br., a uczestnicy festiwalu po otrzymaniu symbolicznych kluczy do miasta, wyruszyli widowiskowym korowodem do Parku Strzeleckiego, gdzie odbył się koncert inauguracyjny. Codziennie aż do 30 lipca br. w amfiteatrze koncertowały polskie i zagraniczne zespoły biorące udział w festiwalu, a występ finałowy przyciągnął tłumy.

Przez cały czas trwania festiwalu nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym czuwali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxx21x pisze

    a co z Giżycka mieli pilnować ??

Zostaw odpowiedź