miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Murem za Ludomirem! [Felieton] [Apel]

2 1 133

My mieszkańcy Nowego Sącza domagamy się stanowczo, aby zarówno w czasie sesji Rady Miasta, jak i wszelkich publicznych wystąpień urzędników i rajców naszego Królewskiego Miasta KAŻDE ich wypowiedzi było poprzedzone formułą dziękczynnego podziękowania dla:

„Miłościwie Nam Panującego Władcy Nowego Sącza, Najznamienitszego Obywatela Królewskiego Miasta,  Najbłyskotliwszego z Nowosądeczan, Geniusza zbiegu rzek Kamienicy, Łubinki i Dunajca, Erudyty na miarę Demostenesa, Arbitra Elegancji, Zwycięzcy Niezliczonych Bitew i Potyczek Plenarnych nad Którym Jaśnieje Gwiazda Scypiona Starszego, Wielkiego Mędrcy Naszych Beskidzkich Wzgórz Ludomira Handzla”.

Czytaj również: Sesja Rady Miasta Nowego Sącza przerwana [Nagranie]

A następnie rozpoczynało się obowiązkową sentencją:

„Korząc się u stóp Twoich, pochylając głowy, aż do pyłu dróg, po których stąpasz, bijąc czołem przed Twoimi rozpromienionymi wielkością myślami, nie doścignionymi dla nas maluczkich, błagamy…” .

Jednocześnie, jako uczciwie płacący podatki obywatele Miasta postulujemy, żeby radni Nowego Sącza w trybie pilnym wnieśli projekt uchwały o utworzenie muzeum miejskiego im. Ludomira Handzla oraz budowy pomnika na koniu obecnego Prezydenta Miasta. Wszelkie prace powinny zostać zakończone najpóźniej do końca 2020 roku, a koszty w całości pokryte z budżetu miasta. Dopełnieniem działań, które przynajmniej w niewielkiej części zrekompensują olbrzymie zasługi Prezydenta Ludomira Handzla w utworzeniu oraz rozwoju naszego miasta winno być ustanowienie orderu Jego Imienia.

Wydaje nam się także rzeczą niedopuszczalną, jak również przejawem skrajnej impertynencji (żeby nie rzec chamstwa)  wobec Naszego Prezydenta zwracanie się do Niego w trakcie obrad rady miasta w pozycji siedzącej. Mocą uchwały rzeczonej rady (choć także zwykłym przejawem dobrego wychowania) powinno być zwracanie się do naszego Ukochanego Przywódcy w pozycji klęczącej,  w ostateczności w pozycji na „baczność”. Żądamy jak najszybszego podjęcia zdecydowanych kroków, które w sposób ostateczny unormują obecną, karygodną sytuacją i wytyczą właściwe wzorce postępowania

Z wyrazami najszczerszej uległości 

Dr Hyde @ Mr Jekyll
fot. Facebbok.com

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Krzysztof Leśniak pisze

    Widzę nietęgie miny niektórych pionków na zdjęciu powyżej…

  2. Aneta Siedlarz pisze

    Na kartkach powinien być napis: Murem przed Ludomirem! 😀

Zostaw odpowiedź