miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Muzeum Sandecji ma szanse zaistnieć dzięki aktywności Sądeczan! [ZDJĘCIA]

1 804

Miejski Klub Sportowy Sandecja Nowy Sącz wkrótce rozpocznie nowy projekt pn. „Ocalić od zapomnienia – Stwórzmy RAZEM Muzeum Sandecji!”. Przed kilkoma dniami odnalazły się bezcenne kroniki klubu, a najstarsze z nich datowane są na lata 1932 – 1938.

 

Czytaj również: Tomasz Michałowski: Sandecja zawsze była w moim sercu!

 

– Większość z odnalezionych ksiąg, pamiątek zaginęła wiele lat temu. Wraz z historykiem Sandecji, Piotrem Kazanem poszukiwane były te materiały od ponad siedmiu lat. Część z nich ujrzała światło dzienne po raz pierwszy przed kilkudziesięcioma laty. Jest to niesamowita kopalnia wiedzy o naszym klubie. Dla nowego zarządu historia sądeckiego klubu, przeszłość jest niezwykle ważna – powiedział Tomasz Michałowski, aktualny prezes Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja Nowy Sącz.

1 sierpnia 2018 roku rusza pierwsza edycja projektu historycznego dotyczącego dziejów Klubu Sportowego Sandecja. Każdy może wziąć w nim udział. Należy do biura prasowego przy ul. Kilińskiego 47 w Nowym Sączu przekazać: dokumenty, fotografie, wycinki prasowe, sprzęt sportowy, trofea, proporczyki, stroje, nagrania filmowe i inne przedmioty związane z przeszłością Sandecji oraz świadczące o dokonaniach jej sportowców. Eksponaty będą gromadzone do 29 września.

Materiały zostaną zarchiwizowane i przekazane do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. W przyszłym roku zostanie przygotowana nowa wystawa historyczna dotycząca Sandecji, w oparciu o zgromadzone pamiątki. Dla uczestników przedsięwzięcia przewidziane są różnego rodzaju upominki od klubu, a mianowicie: książki o tematyce sportowej i historycznej, wydawnictwa, bilety na mecze Sandecji, karnety oraz wiele innych ciekawych nagród.

Organizatorzy projektu zachęcają wszystkich Sądeczan do czynnego włączenia się w akcję.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ryba pisze

    kiedy wreszcie farsa z muzeami ,których nikt nie ogląda prócz na siłęwpychanych dzieci z pierwszych klas podstawówki , dobiegnie końca?koszty utrzymania ogromne a zysku żadnego ostatnio wyremontowany został za ogromne pieniadze dworzec PKP który służy do przechowywania powietrza i za 10 lat znów za ogromne pieniadze trzeba go bedzie remontowac gdzie tu sen i logika?trzeba tworzyc miejsca przynoszace zyski a nie generujace koszty bo tak działa kapitalizm .

Zostaw odpowiedź