miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na komendzie Policji polała się krew…

0 440

W środę (20 marca) w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu polała się krew. A wszystko za sprawą inicjatywy, którą zorganizowali policjanci/krwiodawcy z okazji setnej rocznicy powstania Policji na terenie województwa małopolskiego. Hasło przewodnie akcji to „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.

Czytaj również: Nowy Sącz: Dzieci powitały wiosnę! Marzannę wysłały na Biegun Północny [ZDJĘCIA]

W sali konferencyjnej KMP w Nowym Sączu było gwarno i tłoczno, a krwiodawców przybywało z godziny na godzinę. Łącznie tym cennym darem podzieliło się 41 osób oddając 18 450 mililitrów życiodajnego płynu – mówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy KMP w Nowym Sączu. Krew oddał m.in. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Jarosław Tokarczyk, policjanci oraz pracownicy cywilni sądeckiej jednostki. W kolejce do rejestracji ustawili się także funkcjonariusze Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, pracownicy Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu, Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu oraz mieszkańcy miasta – dodaje.

 

Wydarzenie pn. „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” można wspierać do końca lipca br. oddając krew w nowosądeckim oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (Nowy Sącz, ul. Kazimierza Wielkiego 9a) przy rejestracji informując, że oddaje się krew na akcję „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” (akcja ma nadany indywidualny numer K139). Zebrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Jarosław Tokarczyk serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które oddały krew w sądeckiej komendzie Policji oraz zachęca do dalszego włączania się w tę szlachetną inicjatywę.

Opr.: Rafał Kmak
źródło i fot. KMP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź