miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Na Osiedlu Dąbrówka powstanie Dom Kultury? Michał Kądziołka interweniuje

1 1 571

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka wraz ze Społecznym Komitetem Budowy Domu Kultury na Osiedlu Dąbrówka wystosowali pismo do prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla o przekazanie działki przy ul. Bohaterów Orła Białego pod budowę Domu Kultury. Ponadto wnioskują oni również o dofinansowanie tej inwestycji przez Miasto Nowy Sącz.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Kładka nad ul. Nawojowską będzie gotowa w połowie czerwca! [ZDJĘCIA]

 

– Społeczny Komitet Budowy Domu Kultury na Osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu powstał pod koniec ubiegłego roku z inicjatywy Zarządu Osiedla Dąbrówka i TKKF Dąbrówka. Celem tego komitetu w przyszłości ma być rozpoczęcie budowy oraz budowa Domu Kultury w Dąbrówce w czynie społecznym. Miałby pełnić on rolę siedziby Zarządu Osiedla, Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów oraz służyć jako miejsce do organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć na terenie osiedla. Inicjatywa ta z pewnością będzie łączyć mieszkańców. Cieszę się bardzo, że pod listem poparcia podpisali się wszyscy członkowie komitetu. Poprosiliśmy również o złożenie podpisów byłych oraz obecnych samorządowców z terenu Osiedla Dąbrówka. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za włączenie się w tą ważną ideę. Dodatkowo pod listem podpisał się ks. prałat Józef Janas. Wystąpiliśmy do prezydenta z pismem, w którym prosimy o to, aby przekazał na rzecz osiedla oraz Stowarzyszenia TKKF Dąbrówka działkę przy ul. Bohaterów Orła Białego (element Placu Rekreacyjnego im. Stanisława Janisza) w celu wybudowania Domu Kultury. Liczymy na to, że prezydent przekaże tą działkę, jak również rozważy możliwość wsparcia finansowego przez Miasto – powiedział Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Dom Kultury na Osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu będzie służył wszystkim mieszkańcom, a za niedługo również dla nich zorganizowana zostanie akcja zbierania podpisów, aby i oni mogli poprzeć tą jakże ważną inicjatywę społeczną i przyczynić się do rozpoczęcia budowy.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Michał Kądziołka (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ŁUKASZ N. pisze

    DOBRY POMYSŁ. Lecz widze też tam coś dla dzieci ,nie tylko dla seniorow.
    Zajecia dobrze przemyslane odciagna dzieci od kompów.
    Jestem za.

Zostaw odpowiedź