miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na rowerach ruszyli w miasto. Policyjne patrole w akcji [Zdjęcia]

0 1 226

Dzisiaj (20 maja br.) po raz pierwszy w tym sezonie na ulicach Nowego Sącza oraz ścieżkach rowerowych na terenie powiatu nowosądeckiego pojawili się policjanci na jednośladach. Patrole rowerowe swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, a dzięki jednośladom mundurowi z łatwością mogą dotrzeć w trudno dostępne rejony.

Czytaj również: Uwaga! Nadciąga burzowy front. W nocy ulewy, wichury. Możliwy grad [Ostrzeżenie meteorologiczne]

Podobnie jak w poprzednich latach wraz z nadejściem wiosennej aury ruszyły patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią odpowiednio do tego przeszkoleni funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy rower wykorzystują zarówno jako środek transportu, jak również jako narzędzie w prewencyjnych działaniach. Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki z daszkiem, posiadają kaski rowerowe. Poza tymi różnicami, policjanci pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Głównym zadaniem tych patroli jest pilnowanie porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też kierowane w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Nabrzeża sądeckich rzek, trasy rowerowe na terenie miasta i powiatu, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź