miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Najwyższy czas na porozumienie [Felieton]

0 828

Mamy cichą nadzieję, że w tych złych czasach nadchodzi właśnie chwila, w której będzie możliwość porozumienia się w sprawach dla Nowego Sącza i jego mieszkańców najważniejszych. Nie dawniej, jak przedwczoraj Klub Radnych „PiS – Wybieram Nowy Sącz” skierował do prezydenta Ludomira Handzla interpelacje w formie apelu pod nazwą Sądecka Tarcza Antykryzysowa.

 

Czytaj również: Wspieraj polską gospodarkę! Kupuj produkty 590 – KLIK

Jest to, de facto zbiór postulatów i działań, które Ratusz winien, jak najszybciej wdrożyć. Wdrożyć celem ulżenia nowosądeckim przedsiębiorcom (choć nie tylko im). Wśród kilku proponowanych rozwiązań (w tym także tych, które tydzień i dwa tygodnie temu myśmy na tych łamach proponowali) są bardzo ważne postulaty odnoszące się do pomocy sądeckiemu szpitalowi oraz ograniczaniu wydatków na promocję w tych jakże niespokojnych czasach.

Wszystkie te działania należy ocenić bardzo pozytywnie i mamy nadzieje, że z równie pozytywną reakcją odniesie się do nich także miłościwie nam panujący prezydent. Szczególnie, że – jak sam był raczył pochwalić się niemalże w tym samym czasie – budżet Nowego Sącza jest w doskonałej formie, a 2019 zamknięty został ponad 5 mln nadwyżką.

Wszelkie parametry budżetowe są w idealnym porządku, wiec tym bardziej w czasie takiej tragedii jaka nas dotknęła trzeba i należy pieniądze z miejskiej kasy przekazać najbardziej potrzebujących, w tym także sądeckim przedsiębiorcom.

Naszym zdaniem należy to zrobić jak najszybciej, czas zwolnień już nastąpił. Jeszcze miesiąc i nastąpi postępująca wraz za nią fala bankructw i upadłości. Odbudowanie „po zarazie” miejskiej gospodarki będzie niemożliwe w krótkim czasie. Jeśli teraz miejska władza nie podejmie radykalnych kroków, to może się okazać, że w rozwoju społeczno-gospodarczym cofniemy się nie o lat 5, tylko o 20 lub z goła 30 – do początku okresu transformacji ustrojowej.

Nie można przespać tej chwili, nie można zbyt długo zastanawiać się i rozważać alternatywnych form pomocy. Trzeba działać tu i teraz, aby nie doprowadzić do tragedii nie mniejszych rozmiarów, niż sam koronowirus.
 
Dr Hyde & Mr Jekyll
fot.: pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź