miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Nawet Bobowa ma swój skatepark, a dawne miasto wojewódzkie nie ma” [Interwencja czytelnika]

1 610

W Bobowej trwa budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego w skład którego wejdzie m.in. nowoczesny Skatepark. Skontaktował się z nami czytelnik, który pozazdrościł Bobowej i stwierdził, iż taki obiekt powinien znajdować się na każdym osiedlu w Nowym Sączu. – Nawet Bobowa ma swój skatepark, a dawne miasto wojewódzkie nie ma – komentuje poirytowany sądeczanin. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czekamy na opinie w komentarzach.

 

Czytaj również: Trzy nowe kierunki studiów w sądeckim PWSZ! Uczelnia na miarę XXI wieku

 

Na prawdę? Nawet Bobowa ma swój skatepark, a dawne miasto wojewódzkie nie ma 😞Takie miasto jak Nowy Sącz powinno mieć skateparki na każdej dzielnicy! Proszę udostępniajmy wszędzie to by ktoś się tym zajął! Nowy Sącz ma mnóstwo ludzi, którzy korzystali by z tego! – czytamy w wiadomości nadesłanej przez czytelnika.

 

 

 

Pumptruck, czyli miejsce do uprawiania ekstremalnych sportów rowerowych istnieje w Nowym Sączu od 10 października 2015 r. Usytuowany jest przy al. Piłsudskiego nieopodal popularnego “Jojka”, w okolicach restauracji McDonalds. Młodzież ma jednak niedosyt i upomina się o obiecany przez prezydenta skatepark.

Bobowa realizuje inwestycje sportowe, które gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystki. Kwota dofinansowania to 1 896 500 złotych. Zarówno budynek Centrum Aktywnego Wypoczynku, jak i skatepark powstanie na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Bobowej przy ul. Zielonej. Budynek wyposażony będzie w sale do ćwiczeń oraz siłownię zawierającą między innymi bieżnie, rowerki, orbitreki, atlasy, stopery, drążki do podnoszenia, hantle i sztangi. Łącznie przewiduje się około 20 stanowisk do ćwiczeń. Ponadto w budynku przewidziane jest zaplecze techniczne i sanitarne. W ramach zadania powstanie również profesjonalny skatepark z przeszkodami. Projekt obejmuje budowę układu komunikacyjnego wraz z parkingami w celu zapewnienia dostępności i komfortu korzystania z obiektów.

Rafał Kmak
fot. Instagram Techramps

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Trener pisze

    A co z Nowy Saczem? Pare lat temu powstal obiekt wykonany przez firme ktora nie miala pojacia co robi. Nie spelnia norm i poprostu nie jest przejezdny. Mozna go porownac do kortu tenisowego na ktorym pole po jednej stronie jest 90 stopni do drugiego. Tak fatalnego bledu nie popelnila by zadna firma ktora specializuje sie w tego typu obiektach. Pozatym porownujac do Krynicy lub Gorlic lub Limanowej to Nowy Sacz jest daleko dalko w tyle. Trzeba zrobic trawly betonowy obiekt na miare Miasta Wojewodzkiego jakim kiedys bylismy..

Zostaw odpowiedź