miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nawierzchnia rynku zostanie wkrótce zmodernizowana! Jest zgoda radnych [ZDJĘCIA]

0 1 342

W trakcie ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni wyrazili zgodę na dołożenie środków z Budżetu Miasta na wykonanie zadania pn. „Modernizacja nawierzchni z kostki kamiennej rynku wraz z modernizacją nawierzchni jezdni odcinka ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu”. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 3,5 mln zł.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Kostka na rynku zostanie wymieniona za ponad 3,5 mln zł!

 

– Prace wykonywane będą wokół całego nowosądeckiego ratusza, łącznie z dojazdem od ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie wymienimy samą podsypkę pod kostkę i ją przełożymy oraz wykonamy spływy żywiczne. Tam podłoże, czyli warstwa płyty betonowej jako podbudowy zasadniczej jest wykonana. Jeżeli chodzi o płytę rynku, to będą tam prowadzone roboty rozbiórkowe, związane z udrożnieniem i poprawą kanalizacji deszczowej. Wykonana zostanie płyta betonowa, której tam nie ma i na podsypce będzie przekładana ta sama kostka, która była do tej pory i układana na nowo ze spoinami żywicznymi. Sądeckie Wodociągi zwróciły się do nas z wnioskiem o udostępnienie możliwości remontu sieci, które są w tej części – powiedział Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Prace remontowe nawierzchni na rynku wykona Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata Spółka Jawna za 3 514 719, 86 zł brutto. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zamierza przeznaczyć na ten cel 1 800 000 zł. Roboty rozpoczną się jeszcze w wakacje.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź