miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nawierzchnia wokół rynku zostanie odnowiona! Rozpoczął się remont [ZDJĘCIA]

0 2 292

Ruszyły prace remontowo-budowlane na nowosądeckim rynku. Renowacja nawierzchni będzie prowadzona etapowo, a w pierwszej kolejności przebudowany zostanie odcinek jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Koszt zadania to 3 514 719, 86 zł brutto.

 

Czytaj również: Ruszyła renowacja ul. Wąskiej! Za chwilę remont nawierzchni wokół rynku [ZDJĘCIA]

 

– W tej chwili odbywają się prace związane z zabezpieczeniem terenu budowy, układamy ogrodzenie oraz zaczynamy remont. Trwa rozbiórka kostki, w dalszej kolejności zostanie wykonane korytowanie, później podbudowy betonowe, a na koniec zostanie ułożona kostka. Prace planowo mają potrwać do końca listopada – powiedziała Małgorzata Adamska, kierownik budowy z Zakładu Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata Spółka Jawna.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zapewnił, że modernizacja nawierzchni wokół nowosądeckiego rynku będzie prowadzona etapowo, a więc całkowite zamknięcie ulic nie nastąpi. – Chcemy w miesiącach wakacyjnych, czyli w tym okresie gdzie jest mniejsze natężenie ruchu, zrobić ciągi komunikacyjne Jagiellońska, Piotra Skargi oraz Kazimierza Wielkiego. Później będziemy remontować przedłużenie ul. Lwowskiej do ul. Hoffmanowej i odcinek w kierunku ul. Romanowskiego – podkreślił Adam Konicki.

Obecnie rozpoczął się pierwszy etap prac, który obejmuje przebudowę odcinka jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Został on już wyłączony z ruchu kołowego. Wyjazd oraz wjazd do rynku z ul. Lwowskiej jest możliwy przez przewężenie jezdni – ruch kierowany sygnalizacją świetlną. Po pozostałych jezdniach rynku ruch odbywa się dwukierunkowo.

Zakończenie remontu nawierzchni wokół rynku w Nowym Sączu (za 3 514 719, 86 zł brutto) zaplanowane zostało na 29 listopada. Wykonawcą prac remontowo-budowlanych jest Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata Spółka Jawna wyłoniony w drodze przetargu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź