miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie czekaj! Odbierz Nowosądecką Kartę Rodziny 3+

0 534

Miasto Nowy Sącz wspiera wielodzietne rodziny poprzez realizację programu Nowosądeckiej Karty Rodziny. Dokumenty uprawniające do różnego rodzaju ulg i preferencji posiada już pięć tysięcy nowosądeckich rodzin.

Czytaj również: Włącz się w wielką wielkanocną pomoc potrzebującym!

Program Nowosądeckiej Karty Rodziny skierowany jest do rodzin, w których rodzice mają na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia lub 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się, natomiast bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Kartę ma prawo uzyskać każdy członek rodziny wielodzietnej pod warunkiem, że rodzice ponoszą na rzecz miasta Nowego Sącza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi naliczoną od członków swojej rodziny. Mogą się również o nią starać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka prowadzone przez miasto Nowy Sącz lub na jego zlecenie. Aby otrzymać dokument rodzic powinien złożyć stosowny wniosek do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Nowego Sącza. Formularze w wersji papierowej można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Szczegółowe informacje na temat Nowosądeckiej Karty Rodziny dostępne są na stronie internetowej: http://www.nowysacz.pl/nowosadecka-karta-rodziny-o-programie.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź