miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

NIE dla Węgierskiej BIS! Nowy Sącz i Chełmiec chcą zbudować nowy most na Dunajcu [MAPA]

3 2 662

Władze Nowego Sącza przedstawiły koncepcję budowy dodatkowego mostu na rzece Dunajec i połączenia ul. Węgierskiej z Obwodnicą Zachodnią po stronie gminy Chełmiec.

 

Czytaj również: Budżet Nowego Sącza na 2019 rok uchwalony! Mimo długiej dyskusji, nikt nie był przeciw

 

Komunikat dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury – dr Marcina Poręby:

„Sądeczanie nie od dziś wskazują, iż najistotniejszym problemem Nowego Sącza są zakorkowane ulice, zwłaszcza ul. Węgierska. Kluczowym elementem w rozwiązaniu tego problemu jest budowa ulic odciążających główne arterie komunikacyjne. Konieczna jest budowa dodatkowego mostu na rzece Dunajec oraz połączenie ul. Węgierskiej z Obwodnicą Zachodnią po stronie gminy Chełmiec. Mamy propozycję rozwiązania tego problemu. Jest to propozycja przemyślana, przebieg obwodnicy prowadzony jest po terenach niezabudowanych, z dala od zabudowy mieszkaniowej i terenów ogródków działkowych oraz uwzględnia projektowaną przez gminę Chełmiec drogę wzdłuż wałów Dunajca. Tym samym nie wprowadza ruchu w Osiedle Wólki. Proponowany przebieg minimalizuje podziały działek inwestycyjnych i jest prowadzony częściowo wzdłuż torów kolejowych po działkach PKP, które zgodnie z przepisami można nabyć w trybie nieodpłatnym, zatem jest wariantem ekonomicznym oraz pozwalającym bez pogorszenia jakości życia mieszkańców stworzyć Strefę Aktywności Gospodarczej na terenach niezabudowanych a tym samym stworzyć korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.”

Inwestycja, m.in. dzięki staraniom Leszka Zegzdy, może liczyć już teraz na dofinansowanie rzędu 60 milionów złotych ze środków Województwa Małopolskiego.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza
Fot.: Marek Jaśkiewicz (zdjęcie główne – archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Jan pisze

    Szanowni Państwo, wspomniana przy tej okazji inwestycja budowy trzeciego mostu wraz z dojazdem do ul. Piramowicza to inwestycja już w fazie projektowania, a którą to realizuje Województwo Małopolskie. Proszę nie łączyć tych inwestycji z działaniami miasta, bo oprócz wsparcia finansowego, które zostało obiecane i jak przypuszczam terenów, miasto nie ma z tą inwestycją za wiele wspólnego. A projekt jest nie tylko w fazie projektowania (rozstrzygnięto przetarg na wielowariantowa koncepcje), ale ma już zapisane finansowanie w Wieloletniej Prognozie Finansowej Woj. Małopolskiego.

  2. Mirek pisze

    Ale co to zmieni węgierska i tak będzie zakorkowana

  3. Darek pisze

    Taaaa i chcą walnąć drogę od Swiniarska do Kurowa przez środek Heleny już się mieszkańcy Heleny zgodzą hahaha.Najpierw to skończcie most Heleński bo zostawiliście mieszkańców Heleny i nie tylko w czarnej d….ie

Zostaw odpowiedź