miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nieoficjalnie: Będzie więcej kursów szynobusu!

1 1 326

Szynobus, który stanowi obecnie komunikację zastępczą w związku z zamknięciem Mostu Heleńskiego cieszy się dużą popularnością. Jego kursy skoordynowane są także z komunikacją autobusową. Jak się okazuje, w związku z dużym zainteresowaniem już wkrótce szynobus prawdopodobnie będzie kursować częściej.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Most Heleński zamknięty! Tworzą się gigantyczne korki [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Szynobus, który od wczoraj 7 maja kursuje regularnie na trasie Nowy Sącz Miasto – Nowy Sącz Chełmiec cieszy się dużym zainteresowaniem. W związku z tym trwają prace związane ze zwiększeniem liczby kursów.

Monitorujemy sytuację cały czas. Niektóre kursy są przeciążone i obecnie pracujemy nad tą sprawą. To jest w miarę skomplikowana operacja, aby w miarę szybko poukładać kursy i zapewnić właściwe obiegi szynobusu i autobusów – mówi Andrzej Górski, przez MPK w Nowym Sączu w rozmowie z miastoNS.pl.

Prezes MPK zaznacza, że prawdopodobnie częstotliwość kursowania szynobusu zostanie zwiększona.

Szczegóły kursowania szynobusu: Szynobus w Nowym Sączu [ROZKŁAD JAZDY]

 

Więcej informacji już wkrótce!

 

MK
Fot.: Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jan pisze

    Taki szynobus tylko z prawdziwego zdarzenia tzn. lekki pojazd szynowy który nie będzie blokował ulic na kilka czy kilkanaście minut ale przejeżdżał przez ulice na światłach powinien na stałe jeździć pomiędzy Marcinkowicami a miastem, tylko należy dogęścić przystanki np. w rejonie tzw. kocich plant czy ul. Zielonej.

Zostaw odpowiedź