miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nieoficjalnie: Maciej Rogóż zawieszony w klubie radnych PiS

3 3 018

Jak udało się nieoficjalnie ustalić naszej redakcji, radny Nowego Sącza Maciej Rogóż został zawieszony w prawach członka Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości – WNS. – Decyzja jest nieodwracalna. Młody radny nie jest partnerem wiarygodnym. Jego głosowania wyglądały różnie. Prawdopodobnie przesądziły ostatnie podczas Sesji Rady Miasta (23 listopada), w której Rogóż nie poparł firmowanego przez Klub Radnych PiS projektu uchwały wyrażającej solidarność ze służbami pilnującymi wschodniej granicy Polski. Dokument ten pojawił się w przestrzeni publicznej 12 listopada po konferencji prasowej radnych i posłów związanych z PiS. Dokument prezentowali wówczas posłowie Mularczyk, Duda, Wicher oraz radni Piech, Orzeł i Mularczyk – mówi nam osoba blisko związana z działalnością struktur PiS na Sądecczyźnie. Według informacji teraz ma ruszyć proces ostatecznego wyrzucenia Rogóża z Klubu Radnych PiS-WNS i ze struktur Prawa i Sprawiedliwości.

 

Czytaj również: Radny Piech: „Apeluję do prezydenta Handzla o autorefleksję”. Zapomnijmy o animozjach i sporach

 

Radni klubu PiS Wybieram Nowy Sącz liczyli, że pod ich oświadczeniem podpiszą się członkowie wszystkich klubów, zaś uchwala w zaprezentowanej przez nich wersji zostanie przegłosowana na wczorajszej sesji rady miasta. Tak się jednak nie stało. Przegłosowano inną w kształcie i treści uchwałę przygotowaną przez radnych PO i Koalicji Nowosądeckiej, dzięki m.in. głosowi Rogóża.

Informacje o zawieszeniu otrzymałem smsem, bez żadnego uzasadnienia od przewodniczącego klubu Michała Kądziołki co wydaje się kuriozalnym sposobem przekazania takiej informacji. Nie otrzymałem również informacji o powodzie zawieszenia, a także nie odbyło się posiedzenie klubu w tej sprawie. Jestem zdziwiony, gdyż nie złamałem dyscypliny, ani regulaminu klubu. Mimo wszystko zawsze będę działał dla dobra mieszkańców i Miasta Nowego Sącza – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Maciej Rogóż.
 
O dalszych losach radnego będziemy Państwa informować.
 

Foto: archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Marcel pisze

    sypią sie PiS-iory haha !!! brawo

  2. Bogdan pisze

    Myślał, że może mieć swoje zdanie. Co teraz biedny pocznie?

  3. Keisyr pisze

    Będzie grać w grę, tomb raider. A tak poza tym czwarta metamorfoza w ciągu 3 lat bycia radnym ma rozmach hahaha. Sypią się pisiory a może platformiarze i koalicja nieudaczników?

Zostaw odpowiedź