miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nieoficjalnie: PiS wchłonął posłankę Kukiz’15! Prostko nowym liderem Kukiz’15?

1 1 220

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić na listach Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 14 ma znaleźć się posłanka Kukiz’15 Elżbieta Zielińska. Ma zając pozycję w drugiej dziesiątce. Czy nowym liderem listy będzie radny miejski Maciej Prostko?

 

Czytaj również: Brak Andrzeja Czerwińskiego na jedynce do Sejmu!

 

– Wszystko wskazuje na to, że liderem listy Kukiz’15 będzie Maciej Prostko. Paweł Kukiz postawił na niego już wcześniej, zaproponował go jako swojego przedstawiciela w Trybunale Stanu. Mechanizm zmiany lidera w okręgu nr 14 trwa od jakiegoś czasu. Zielińska na pewno przyda się PiSowi – przede wszystkim jako posłanka pozyskana z ugrupowania Kukiza, poza tym jest kobietą, a o parytet ciężko mówi osoba z bliskiego otoczenia ruchu Kukiz’15.

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (województwo małopolskie). W obecnym kształcie został utworzony w 2001 r. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym (do 2011 wybierano 9 posłów). Siedzibą okręgowej komisji wyborczej jest Nowy Sącz.

W 2015 r. w naszym okręgu wygrało PiS zdobywając 60,56% (188 010 głosów). PO zdobyło 13,95% (43 309), Kukiz’15 7,83% (24 318 głosów). W chwili obecnej w Sejmie RP reprezentują nas: Piotr Naimski, Józef Leśniak, Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Edward Siarka, Jan Duda, Andrzej Czerwiński oraz Elżbieta Zielińska.

Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni, pod koniec października lub na początku listopada. Decyzję w tej sprawie podejmie prezydent Andrzej Duda.

Rafał Kmak
fot. archiwum | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxa12121 pisze

    Kasa misiu KAsa. Liczy się tylko ciepla posadka i kasa. Żadne zasady czy też obietnice względem wyborców. Phi Zielińska ehhhh

Zostaw odpowiedź