miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nikoś Pierzga otarł się o śmierć! Teraz potrzebuje Waszej pomocy [UDOSTĘPNIJ]

0 2 159

2-letni Nikodem Pierzga przebywa w jednym ze szpitali w Irlandii. 28 stycznia 2019 roku mały chłopiec otarł się o śmierć. Z dnia na dzień pojawiła się bardzo wysoka gorączka i atak przypominający epilepsję. Doszło do uszkodzenia mózgu, dziecko czeka długotrwała rehabilitacja. Obecnie prowadzona jest zbiórka środków finansowych dla Nikosia.

 

Czytaj również: Koncert charytatywny dla Wojtusia Polańskiego w Łabowej

 

– Aneta i Wojciech od kilku lat mieszkają w Irlandii z dwójką swoich synów. Są szczęśliwym małżeństwem pochodzącym z Nowego Sącza, a kraj zmienili jedynie ze względu na lepszą pracę, choć od początku mieli zamiar wrócić do swojego miasta. Do tej rodzinnej historii niestety wdarło się zdarzenie tragiczne, młodszy syn pary wylądował nieprzytomny w szpitalu w Dublinie, gdzie trwa walka o jego życie. Przyjaciele małżeństwa chcąc umożliwić dostęp do najwyższej klasy świadczeń medycznych zorganizowali internetową zbiórkę. Choroba zaatakowała dwulatka niemal z dnia na dzień. Nikoś był zdrowym i uśmiechniętym maluchem, lecz nagle pojawiła się gorączka, następnie paraliż i dziecko wylądowało w szpitalu, gdzie toczy nierówną walkę o swoje życie. Jaka jest diagnoza? Otóż do dzisiaj lekarze nie są pewni, co tak naprawdę zaatakowało malutkiego chłopca. Wiadomym jest, że mózg Nikosia jest uszkodzony, cały czas jest sparaliżowany, a zespół medyczny szuka ratunku robiąc kolejne badania i podając maluszkowi kolejne porcje leków przeciwbólowych – relacjonuje bliska osoba z rodziny chorego Nikodema Pierzgi w rozmowie z portalem miastoNS.pl.

Dziecko po odłączeniu od maszyny podtrzymującej je przy życiu zaczęło samodzielnie oddychać. Lewa strona ciała małego chłopca jest częściowo sparaliżowana, są też problemy ze wzrokiem. Prawdopodobnie przez wiele tygodni Nikoś będzie leczony sterydami, a później czeka go również długotrwała rehabilitacja. Bez wsparcia życzliwych ludzi jego rodzina nie będzie w stanie udźwignąć kosztów żmudnej terapii, która być może otworzy drogę do cudu.

Stowarzyszenie Sursum Corda utworzyło specjalne konto bankowe, gdzie można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację Nikodema Pierzgi: 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 z dopiskiem/tytułem „Nikodem Pierzga”. W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL.

Przyjaciel rodziny małego Nikosia spontanicznie otworzył w Irlandii zbiórkę w tamtejszej fundacji. Osoby mieszkające na Wyspach Brytyjskich mogą dokonywać wpłat tutaj: KLIK.

Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Stowarzyszenie Sursum Corda, Pomagamy Nikosiowi | Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź