miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa sala kinowa w Nowym Sączu! Pomieści 27 osób, idealna dla filmów studyjnych oraz arthouse’owych

0 886

W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu otwarto nową, piątą już salę kinową. Sala kameralna, dzięki swojemu wyposażeniu i nastrojowemu charakterowi, umożliwi wyświetlanie filmów studyjnych oraz arthouse’owych, wzbogacając tym samym ofertę Kina SOKÓŁ.

Czytaj również: Odsłonięcie pomnika Jana Pawła II oraz siedmiu ratowników górskich, którzy zginęli 45 lat temu

Kino SOKÓŁ, będące członkiem prestiżowej sieci Europa Cinemas oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych, od lat dba o różnorodność repertuaru. Poza największymi hitami filmowymi, w ofercie regularnie pojawiają się produkcje europejskie i spoza głównego nurtu. Nowa sala kameralna pozwoli znacząco zwiększyć liczbę pokazów tych mniej komercyjnych, a przecież bardzo wartościowych filmów.

Dzięki tej nowej przestrzeni, Kino SOKÓŁ będzie mogło prezentować także kino festiwalowe oraz organizować przeglądy filmowe, m.in. w ramach realizowanego przez MCK SOKÓŁ projektu FILMOTEKA MAŁOPOLSKA, a także inne mniejsze przeglądy ogólnopolskie.

Nowa sala kinowa została wyposażona w najnowocześniejszy cyfrowy projektor laserowy, zgodny z hollywoodzkim standardem DCI, oraz w system dźwiękowy Dolby Digital 7.1, który zapewni wyjątkową jakość dźwięku. Pomieszczenie jest klimatyzowane, oferuje 26 komfortowych foteli hiszpańskiej firmy Figueras i jest przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Oficjalna prezentacja sali miała miejsce w piątek, 14 czerwca. Zaproszeni dziennikarze, jako jedni z pierwszych, mieli okazję zapoznać się z jej zaletami. Prezentacji dokonał dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, Andrzej Zarych. Co ciekawe, pierwsi widzowie zasiedli w nowej sali już tydzień wcześniej, 7 czerwca. Natomiast w minioną środę odbył się tam również pokaz filmu w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego LEŻAK, a reakcje widzów na salę kameralną były bardzo pozytywne.

Projekt otrzymał wsparcie finansowe od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, co było kluczowe dla realizacji tej znaczącej inwestycji.

Nowa sala kameralna to kolejny krok w kierunku podnoszenia jakości i różnorodności oferty Kina SOKÓŁ. Dzięki niej, mieszkańcy Nowego Sącza i okolic będą mieli jeszcze większy dostęp do wartościowych produkcji filmowych, które często nie trafiają do multipleksów.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź