miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowi aspiranci w Parafii św. Małgorzaty

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem także Liturgicznej Służby Ołtarza

3 415

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzona w minioną niedzielę, jest także patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Tego dnia w wielu parafiach diecezji tarnowskiej odbyły się obrzędy przyjęcia nowych kandydatów na ministrantów i promocja na wyższe stopnie liturgiczne. W parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu do grona ministrantów zostało włączonych 8 aspirantów.

 

Czytaj również: 21 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych medali przyjechało do Nowego Sącza! Sądeckie pływanie bezkonkurencyjne

 

Ministranci i lektorzy posługują w czasie Mszy św. i innych nabożeństw w kościele. Są obecni w każdej parafii. Objęci stałą formacją pomagają także w przeżywaniu liturgii wiernym. Nawet tylko stojąc przy ołtarzu, pokazują, że uczestnictwo w liturgii Mszy św. wymaga od nas nie tylko odpowiedzi na poszczególne wezwania, ale też zachowania właściwych postaw i gestów. Chłopcy, nawet ci najmłodsi, doskonale o tym wiedzą.

Źródło: Gość Niedzielny
fot.: ks. Łukasz Bochenek

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Monika pisze

    Biedne dzieci… cierpią przez głupotę rodziców..

  2. Ochójska pisze

    Gdzie są dzieci z Michałowa? Idzie zima ,mróz , przygarnijcie Sądeczanie biedne dzieci , Ja bym przyjęła ale Jestem kaleka i nie mam warunków

  3. Olgierd pisze

    Kościół bazuje na ludziach o obniżonym poczuciu własnej wartości , samoświadomości i kieruje człowiekiem tak by te poczucia utrzymywały się na stałym nie za wysokim poziomie .

Zostaw odpowiedź