miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowi dyrektorzy w sądeckich placówkach oświatowych

0 1 280

Trzema szkołami podstawowymi w Nowym Sączu będą kierować nowi dyrektorzy. Zmiany nastąpiły SP nr 15, 16 i 18. Szkołą Podstawową nr 16 będzie kierował Waldemar Olszyński, były dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i były dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Zastąpi on na tym stanowisku dyrektora Janusza Chruślickiego, który przechodzi na emeryturę.

 

Czytaj również: Nareszcie! Coś ruszyło przy łączniku obwodnic

 

Już wiadomo, że w kilku szkołach podstawowych, jak i średnich zmienią się dyrektorzy. Tak jest na przykład w przypadku Szkoły Podstawowej nr 18. Tą placówką będzie kierowała Lucyna Szczepanek. Szkołą Podstawową nr 15 będzie kierowała Iwona Duda

Z uwagi na to, że konkurs w SP nr 16 nie został rozstrzygnięty, Waldemar Olszyński ma powierzone obowiązki dyrektora do 31 sierpnia 2025 roku – mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Poniżej nowi kierownicy liniowi, którzy będą sterować placówkami oświatowymi (poza SP) w Nowym Sączu, w których w tym roku zostały przeprowadzone konkursy na dyrektora:

  • Zespół Szkół Budowlanych – Andrzej Sojka,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. M. Konopnickiej w Nowym Sączu – Dorota Smaga,
  • Szkoła Podstawowa nr 9 – Julita Szofer Florek.

źródło: sadeczanin.info
fot. archiwum (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź