miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy budynek straży pożarnej i szkoły aspirantów powstanie w Nowym Sączu

0 1 490

Przy ul. Węgierskiej ruszy budowa wartej 30 milionów złotych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP oraz nowoczesnego budynku Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Nowym Sączu. Ten projekt to nie tylko krok naprzód w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ale i potężna inwestycja w przyszłość naszej społeczności.

Czytaj również: Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

Przetarg został właśnie rozstrzygnięty, co oznacza, że wkrótce zostaną rozpoczęte prace. Inwestycja według planów powinna być gotowa końcem września 2025 roku.

– Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Wasze zaangażowanie i współpraca są nieocenione. Bądźcie z nami na bieżąco, by śledzić postępy w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia! – informuje poseł Patryk Wicher, pomysłodawca i jeden z głównych inicjatorów przedsięwzięcia.

W części JRG 2 na parterze zaprojektowano halę garażową, magazyny, pomieszczenia do mycia i konserwacji sprzętu, pomieszczenia dla psów ratowniczych. Pierwsze piętro to zespół szatniowy i pokój zakwaterowania instruktorów. Natomiast na drugim piętrze znajdą się pomieszczenia administracyjno-biurowe, socjalne i szkoleniowe z zapleczem, pokoje wypoczynku i dla instruktorów. Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 4300 metrów kwadratowych.

W części Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych znajdzie się część garażowa, pomieszczenia administracyjne, socjalne, szkoleniowe i biurowe, stołówka, świetlica i pokoje gościnne dla osób biorących udział w szkoleniach.

Firma, która wygra będzie musiała wybudować strażnicę do końca września 2025 r. Na czas budowy strażacy z JRG 2 przeprowadzą się do zajezdni MPK przy ulicy Wyspiańskiego. Budynek jest w trakcie remontu.

W ramach „Programu modernizacji PolicjiStraży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” największe środki otrzyma Policja. Do najliczniejszej spośród formacji podległych MSWiA trafi prawie 6,5 mld złotych. Państwowa Straż Pożarna otrzyma ponad 1,9 mld zł.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź