miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy dworzec MPK wybuduje firma Erbet

1 1 014

Przetarg ogłoszony na przebudowę dworca autobusowego MPK w Nowym Sączu został rozstrzygnięty. Wykonawcą inwestycji została sądecka firma Erbet, a koszt budowy wynosi ponad 11 mln złotych. Jest to wartość wyższa o 1,2 mln zł od kwoty przeznaczonej na ten cel.

 

Czytaj również: Na ulice Nowego Sącza wyjadą dwa autobusy elektryczne

 

Oferta firmy Erbet Sp. z o.o. na przebudowę dworca autobusowego została wybrana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu spośród zgłoszonych ofert. Sądecka firma wyceniła prace na 11 078 794,50 zł i jest to wartość wyższa o 1,2 mln od kwoty przeznaczonej na ten cel przez nowosądecką spółkę komunikacyjną.

– Trzeba pamiętać, że jest to jedno z kilku zadań w puli projektów. Przesuwając środki pomiędzy zadaniami, udało nam się znaleźć oszczędności i dlatego akceptacja zaproponowanych warunków była możliwa – wyjaśnia w rozmowie z MiastoNS.pl Andrzej Górski, prezes MPK w Nowym Sączu.

Należy tu zaznaczyć, że Erbet ma prowadzić prace tak, aby nie utrudniały komunikacji autobusowej oraz zakończyć realizację projektu w osiemnaście miesięcy.

Przypominamy także, że przebudowa dworca to jedno z zadań w ramach projektu pn. „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej”. Dwukondygnacyjny budynek, który powstanie będzie nowoczesny i funkcjonalny, a perony zostaną zadaszone. Całkowita powierzchnia nowego dworca to 641,80 m2. Na parterze zaplanowana jest przestronna poczekalnia dla pasażerów (wyposażona w tablice dynamicznej informacji, biletomat), Punkt Obsługi Klienta oraz publiczna toaleta. Pozostała powierzchnia parteru zostanie przeznaczona na lokale usługowo-handlowe. Kondygnacja pierwszego piętra, do której dostęp umożliwi przestronna klatka schodowa wraz z windą, wykorzystana będzie dla potrzeb MPK (monitoring, pomieszczenie techniczne, poczekalnia dla kierowców) oraz obsługi petentów. Obiekt dworcowy będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, w ramach przebudowy zostanie wykonana nowa nawierzchnia ulicy, peronów i ciągów pieszych z wykorzystaniem nawierzchni bitumicznej oraz kostek betonowych.

 

 

MK
Źródło: MPK Nowy Sącz
Fot.: MPK Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Szklane dachy dworca to katastrofa !!!
    Zaraz będą szare od brudu I ptasich odchodow !!!
    W ciepłe dni pomieszczenia pod szklanymi dachami zamienią się w saune !!!

Zostaw odpowiedź