miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy prezes MPK Nowy Sacz

1 2 149

Po rezygnacji ze stanowiska Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) Krzysztofa Migacza Rada Nadzorcza (RN) spółki wszczęła procedurę konkursową związaną z wyborem nowych władz.

Czytaj również: Kolejne zmiany w sądeckim MPK KLIK

W ubiegłym tygodniu RN MPK wybrała nowego prezesa i wiceprezesa zarządu. W wyniku procedury konkursowej nowym Prezesem Zarządu MPK został Jerzy Leszczyński, a Wiceprezesem Zarządu ds. Techniczno-Eksploatacyjnych spółki Tomasz Wesołowski.

– Z zarządzaniem w transporcie mam do czynienia od wielu lat. Moje doświadczenie na pewno zaowocuje. Kierowanie spółką jest dla mnie wyzwaniem, któremu z pewnością dam radę – mówi w rozmowie z portalem miastoNS.pl Jerzy Leszczyński, który funkcję prezesa obejmie z dniem 1 kwietnia br.

Jerzy Leszczyński jest nowosądeczaninem. Posiada wykształcenie wyższe mechaniczne, które zdobył na Politechnice Krakowskiej. Od 1993 roku właściciel firmy transportowej Lemax, od 2001 roku właściciel i Prezes Zarządu firmy Lesko. Od 2002 roku pełni stanowisko wiceprezesa Sądeckiej Izby Gospodarczej.

Tomasz Wesołowski także jest absolwentem Politechniki Krakowskiej – jest inżynierem kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, magistrem kierunku Transport o specjalności eksploatacja i zarządzanie w transporcie. Ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa transportowego, a wcześniej pracował między innymi jako szef działu spedycji, a następnie menager w sądeckiej firmie transportowej.

Opr. Rafał Kmak
źródło: UMNS

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jaja pisze

    Prezes jeszcze niedawno prowadził knajpę. Knajpa była na miasteczku rowerowym i pewnie dlatego zna się na transporcie miejskim. Ha, ha.

Zostaw odpowiedź