miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 16 lipca zamkną skrzyżowanie pod zamkiem!

0 950

Trwają prace przy przebudowie mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu. Pierwsze elementy konstrukcji stalowej dotarły pod koniec tamtego tygodnia, kolejne zostaną przywiezione najprawdopodobniej w następnym. Oficjalne zamknięcie skrzyżowania pod zamkiem nastąpi w dniu 16 lipca.

 

Czytaj również: Pierwsze elementy konstrukcji nowego Mostu Heleńskiego zostały dostarczone! [ZDJĘCIA]

 

– Skrzyżowanie pod ruinami zamku w Nowym Sączu zostanie wyłączone z ruchu wraz z dostarczeniem wszystkich elementów konstrukcji stalowej nowego mostu. Miało to nastąpić w tym tygodniu, ale pogoda niestety pokrzyżowała plany. Deszcz sprawił, że poziom wody w rzece zaczął się nieoczekiwanie podnosić. Obie platformy technologiczne zostały wówczas zalane, blokując pracę ciężkich maszyn. W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi termin dostarczenia konstrukcji mostowej i równocześnie termin zamknięcia skrzyżowania i rozpoczęcia budowy nowego ronda został przesunięty – poinformował Sebastian Nowak, kierownik budowy z przedsiębiorstwa Banimex z Będzina w rozmowie telefonicznej z portalem informacyjnym miastoNS.pl.

Wstępnie skrzyżowanie pod ruinami zamku w Nowym Sączu miało zostać zamknięte w tym tygodniu, ale termin został oficjalnie przeniesiony na 16 lipca czyli za dwa tygodnie. Zmieni się wówczas organizacja ruchu drogowego, dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy. Ponadto trasy kursowania autobusów MPK również ulegną zmianie. Jak to będzie wyglądało?

– W trakcie budowy ronda pod zamkiem w Nowym Sączu skrzyżowanie będzie wyłączane z ruchu drogowego partiami. W trakcie całkowitego zamknięcia z ruchu będzie to wyglądało tak, jak przy wszystkich objazdach, które mamy, kiedy Rynek jest zamknięty z dwóch stron podczas imprez masowych. Objazdy będą przez ul. Paderewskiego, Kochanowskiego, Na Rurach oraz Lwowską. Część kursów przez Rynek, a część bezpośrednio z Matejki będzie zjeżdżała – powiedział Artur Maciuszek, kierownik Wydziału Eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź