miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 200 zł miesięcznie dla radnych? Jest projekt uchwały!

5 1 026

Klub Radnych Koalicji Nowosądeckiej zaproponował projekt uchwały w spawie ustalenia nowych diet dla radnych miejskich. Drastyczne cięcia mają za zadanie dokonanie oszczędności rzędu kilkuset tysięcy złotych rocznie.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 3.800 złotych pensji dla prezydenta? Jest projekt uchwały!

 

– Projekt uchwały chcielibyśmy przedłożyć do biura Rady Miasta Nowego Sącza w możliwie jak najszybszym terminie, czyli dzisiaj. Zakładamy, że otwartość na współpracę z Klubem Koalicji Nowosądeckiej wykaże przewodnicząca, prezydium Rady Miasta i w możliwie najszybszym czasie ten projekt uchwały znajdzie się w porządku dziennym – powiedział Krzysztof Ziaja, radny Koalicji Nowosądeckiej.

Klub Radnych Koalicji Nowosądeckiej wnioskuje o ustalenie niższych diet dla radnych Miasta Nowego Sącza. Według projektu zryczałtowana dieta miesięczna z tytułu sprawowania mandatu dla radnych powinna wynosić 200 złotych, dla wiceprzewodniczących Komisji Rady – 250 złotych, dla przewodniczących Komisji Rady – 300 złotych, dla wiceprzewodniczących Rady – 300 złotych, dla przewodniczącego Rady – 350 złotych. W razie zbiegu uprawnień do dwóch lub więcej diet, uprawniony otrzyma jedną dietę najwyższej wysokości.

– Nie może być tak, że radni otrzymują wynagrodzenia roczne na poziomie kilkunastu, a nawet niespełna 30 tysięcy złotych. To nie jest praca na etat. Mieszkańcy wiedzą, jakie są wynagrodzenia w Nowym Sączu. Wyszliśmy z założenia, że to jest służba, która wiąże się z tym, że radni otrzymają ekwiwalent za poniesiony trud przybycia na sesję, dojazd itd. Chcemy zacząć oszczędności od siebie i nie jest to żadna kara – dodał Krzysztof Ziaja.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Mercus pisze

  No zobaczymy kto przyszedł dla kasy.

 2. Mercus pisze

  No zobaczymy kto poszedł do rady i dlaczego !

 3. Janik pisze

  Dlaczego Prezydent i KN w kampanii wyborczej nie podnosili tej kwestii. Prezydent nic nie wie o projekcie uchwały – żenująca bujda. Czysty populizm dla “czarnego luda”

 4. Urszula pisze

  Co za bzdury. Prezydent nie otrzymuje samej podstawy, którą chcą mu obniżyć koledzy z ugrupowania. Na wynagrodzenie składają się jeszcze inne dodatki czy one też będą obniżone??? Sposób wprowadzania nowych rządów jest fatalny, traktowanie zwykłych pracowników ratusza – bezduszny. Już dziś żałuję jak wiele osób oddanego głosu na Pana Handzla. Nie podpisuję się pod takimi rządami.

 5. Janusz pisze

  Świetna propaganda. Polecam lekturę artykułu na konkurencyjnym portalu dts24.pl “Zamieszanie o pensję. Ile będzie zarabiał prezydent? Na pewno nie 3800 zł”.

Zostaw odpowiedź