miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 3.800 złotych pensji dla prezydenta? Jest projekt uchwały!

2 3 267

Klub Radnych Koalicji Nowosądeckiej przedstawił projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia zasadniczego dla prezydenta Miasta Nowego Sącza. Proponowana miesięczna pensja ma wynosić 3.800 złotych brutto.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Prezydent Ludomir Handzel zaprzysiężony! Radni złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

 

– Wstępnie przeanalizowaliśmy budżet miasta na 2019 rok przygotowany przez poprzedniego prezydenta Ryszarda Nowaka. Mamy tam deficyt na poziomie 30 milionów złotych, na który trzeba będzie zaciągnąć kredyt. W związku z tym uważamy, że należy szukać oszczędności już teraz i możliwości wprowadzenia pierwszych cięć budżetowych, a najlepszym sposobem na to, aby zacząć cięcie jest zacząć od siebie – powiedział mecenas Maciej Prostko, radny KN.

Projekt uchwały przygotowany przez grupę radnych z Klubu Radnych Koalicji Nowosądeckiej w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla w kwocie 3.800 złotych brutto powierzony zostanie do wykonania Iwonie Mularczyk, przewodniczącej Rady Miasta.

– Jeżeli chodzi o wynagrodzenie prezydenta, to dotychczas Ryszard Nowak zarabiał ponad 100 tysięcy złotych rocznie. W tym wypadku dojdzie do drastycznego cięcia. Jest to oszczędność na pewno na poziomie znaczącym, biorąc pod uwagę istotną wielkość dziury budżetowej w mieście. Nowy Sącz pozytywnie odczuje tego typu cięcie – dodał Maciej Prostko.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Marek Jaśkiewicz (zdjęcie główne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Grzegorz pisze

    A czemu prezydent miasta ma więcej zarabiać niż normalny człowiek to że jest wyższy ranga nie znaczy że musi zarabiać nie wiadomo ile.
    Siedząc i pierdzac w stołek ma brać nie wiadomo ile jak dla mnie to jest bardzo dobry pomysł

  2. Ludomir pisze

    “Z pewnością wypłata Ludomira Handzla nie będzie wynosiła 3800 zł, a znacznie więcej. Uposażenie zasadnicze, które chcą obniżyć radni, to jedynie 1/4 całości pensji, jaką otrzyma. Pełne wynagrodzenie stanowi m.in. dodatek funkcyjny (2200 zł), czy też specjalny (około 3 tys. ). Pensja zasadnicza Ryszarda Nowaka wynosiła około 4800 zł i ta kwota winna być podawana w zestawieniu z planowaną obniżką wypłaty nowego prezydenta.” /dts24/

Zostaw odpowiedź