miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Budowa nowego ronda na Helenie rozpoczęta! [WIDEO, ZDJĘCIA]

0 909

Skrzyżowanie ul. Dunajcowej – Legionów – Krakowskiej w Nowym Sączu zostało oficjalnie wyłączone z ruchu drogowego. Obecnie usuwana jest tam stara nawierzchnia, w celu utworzenia nowego ronda.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pomnik Piłsudskiego przy Al. Wolności zostanie odsłonięty pod koniec października [ZDJĘCIA]

 

– Na skrzyżowaniu ul. Dunajcowej – Legionów – Krakowskiej kontynuowane są roboty drogowe. Wykonywane jest obecnie rondo turbinowe. Prace potrwają ok. 45 do 50 dni, aby przywrócić jak najszybciej przejazd tą trasą. Skrzyżowanie zostało zamknięte dla ruchu. Oprócz tego wybudowany zostanie dojazd do nowego mostu czyli mury oporowe i nasypy – poinformował Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

 

Od środy (26 września) został wyłączony ruch na skrzyżowaniu ul. Dunajcowej – Legionów – Krakowskiej w Nowym Sączu, ale dojazd do posesji przy ul. Krakowskiej oraz ul. Legionów jest możliwy. W trakcie prowadzonych prac drogowych zostały wytyczone stosowne objazdy:

– ul. Dunajcowa – ul. Jagodowa – do ul. Marcinkowickiej

– ul. Jesionowa – ul. Świętej Heleny – ul. Starowiejska

Szczegółowe informacje o zmianach w kursowaniu autobusów dostępne na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu: http://www.mpk.nowysacz.pl/news/zamkniecie-skrzyzowania-dunajcowa-krakowska/.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu przeprasza kierowców za utrudnienia i jednocześnie zwraca się z prośbą o dostosowanie się do wprowadzonej zastępczej organizacji ruchu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź