miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Budowa schroniska dla 70 psów oraz 15 kotów zakończy się na przełomie maja i czerwca!

0 1 286

Prace przy budowie schroniska dla bezdomnych zwierząt zostały wznowione. W ubiegłym roku wstrzymano je, ponieważ od decyzji pozwolenia na budowę złożono odwołanie do Wojewody Małopolskiego. Po rozpatrzeniu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Radni za! Rondo pod szpitalem otrzymało nową nazwę [ZDJĘCIA]

 

– Wojewoda Małopolski stwierdził, że decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę schroniska jest prawomocna. Wykonawca może kontynuować prace, ponieważ pogoda jest sprzyjająca – poinformowała Monika Zagórowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Schronisko będzie przyjmować oraz zabezpieczać i przygotowywać do adopcji bezpańskie zwierzęta z terenu Miasta Nowego Sącza. Schronienie i specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie tam aż 70 psów oraz 15 kotów. Dla nich przygotowano m. in. zadaszone pomieszczenia, czyli boksy z możliwością wyjścia na zewnątrz na kilkunastometrowy wybieg. Dodatkowo zaprojektowano także wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych.

Przypominamy, że schronisko dla zwierząt powstaje przy wale przeciwpowodziowym Dunajca, w dzielnicy Tłoki w Nowym Sączu, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 1.400,000 złotych. Przetarg na realizację zadania wygrało konsorcjum firm z Gródka nad Dunajcem i Świniarska. Obecnie bezdomne psy i koty trafiają cały czas do schronisk w Nowym Targu oraz w Krynicy-Zdroju. Planowo nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu zostanie oddane do użytku na przełomie maja i czerwca.

Agnieszka Michalik
Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza
Wizualizacje: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź