miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Co stanie się z pracownikami Konspolu po sprzedaży przedsiębiorstwa?

0 3 711

Jak już informowaliśmy, amerykański koncern Cargill zawarł porozumienie z grupą Konspol w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach nowosądeckiego przedsiębiorstwa. Branżowy gigant nabędzie m.in. zakład produkcyjny w Nowym Sączu. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, osoby pracujące w nowosądeckiej firmie nie muszą martwić się redukcją etatów… przynajmniej przez najbliższy rok. Zapis chroniący pracowników od utraty zatrudnienia w ciągu najbliższych 12 miesięcy miał znaleźć się w podpisanym wczoraj porozumieniu przejęcia. Co nowy właściciel zrobi po tym czasie? Nie wiadomo!

 

O sprawie informowaliśmy już w artykule: Amerykański gigant przejmuje sądecki Konspol!

 

Koncern Cargill przejmie wkrótce zakład produkcji pasz, pięć kompleksów hodowlanych, ubojnie oraz dwa zakłady produkcyjne – w Nowym Sączu i Słupcy. Pozyska również zaplecze produkcyjne i portfolio produktowe.

Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł portal miastoNS.pl, w podpisanym wczoraj porozumieniu miała znaleźć się klauzula ochronna dla pracowników Grupy Konspol. Zapis ma zagwarantować utrzymanie zatrudnienia na obecnym poziomie, przez najbliższe 12 miesięcy.

Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry w wydanym komunikacie, chwali też nowosądecką firmę za zaangażowanie w produkcję wysokiej jakości żywności i pasję dla innowacji. – Konspol od lat konsekwentnie budował pozycję nowoczesnego producenta żywności, którego produkty doceniają klienci, zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach. Konspol będzie doskonałym uzupełnieniem naszego globalnego biznesu drobiowego – czytamy.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Google Street View

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź