miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Czy tak może wyglądać nowy stadion Sandecji? [WIZUALIZACJE, WIDEO]

9 9 582

Od dłuższego czasu planowana jest przebudowa i rozbudowa stadionu MKS Sandecja przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. W ramach współpracy, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej zostało opracowanych kilka koncepcji nowego stadionu.

 

Czytaj również: Tomasz Michałowski: Sandecja zawsze była w moim sercu!

 

Istniejący stadion przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu został wybudowany w latach 70-tych XX wieku jako lekkoatletyczny. Nie spełnia on niestety wymogów dla stadionu piłkarskiego. Pole gry nowego stadionu będzie mniejsze, a kształt prostokątny. Zmniejszenie powierzchni zabudowy stadionu umożliwi zlokalizowanie na terenie działki miejsc postojowych. Ponadto przewiduje się zadaszenie wszystkich trybun oraz budowę budynku dla obsługi, w którym znajdować się będą m.in.: pomieszczenia dla zawodników, sędziów, obsługi medialnej itp.

Nowy stadion Sandecji przewidziany jest na 8 500 miejsc siedzących, a kładka pieszo-rowerowa połączy go z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Umożliwi ona komunikację z Osiedlem Barskie, a także wykorzystanie w czasie meczów parkingów przy ośrodku.

Dodatkowo planowana jest również gruntowna przebudowa skrzyżowania (ronda) ul. Kilińskiego i ul. Krańcowej w Nowym Sączu, a także budowa parkingów wzdłuż tych ulic.

 

 

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: WAiB UM Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
9 Komentarze
 1. ryba pisze

  zamiast na konstrukcji skupil bym sie bardziej na ilosci siedzen bo ich ta jakos mało jest a wiadomo żepieniadze za bilety to klucz do sukcesów drużyny dach to może byc i taki jak na narodowym ale ilisc siedzisk musi byc conajmniej 10000.Konstrukcja staolo betonowa niskokosztowa posadowiona na podwyższeniu wzgledem Kamienicy conajmniej kilka metrów i okryta tanim w utrzymaniu jak i wymianie np brezentem

 2. keisyr pisze

  Plebs z Nowakiem na czele przez 12 lat tylko pokazuje projekty !!! Na szczęście Prezes Kaczyński biorąc pod uwagę moje sugestie usunął Nowaka z Ratusza !!! Ekstraklasowy stadion Sandecji na min 10 tys miejsc powinien byc w deklaracji nowego kandydata na Prezydenta Nowego Sącza !!!

  1. Ja pisze

   Odwal się od studentów i nie mieszaj ich pracy z twoją polityką. Brawo młodzież za świetny projekt.

 3. Oz pisze

  Odwal się od studentow i nie mieszaj do ich pracy swojej małej polityki. Świetny projekt.

 4. Wiktor pisze

  Przepiękny projekt zasługujący na słowa uznania. Obawiam się jednak że koszt przewyższy założenia patrząc chociażby na konstrukcję dachu czy elewacje. Niemniej jednak gdyby nas było na niego stać to jest to subiektywnym zdaniem ideał i stałby się jedną z wizytówek miasta. Rozważyłbym jednak zwiększenie pojemności zarówno krzesełek jak i komercji z uwagi na późniejsza rentowność.

 5. Kinoy pisze

  A co ma Jarosław do wskazywania prezydentów w miastach??? Nie bardzo rozumiem kim jest Jarosław by z Żoliborza namaszczac , wskazywać kto w moim mieście będzie menagerem

 6. Jarwk pisze

  Jak to kim jest Jarosław, małym zgnusnialym zakompleksionym, pelnym njenawisci małym czlowieczkiem. Bez prawa jazdy, bez konta, bez domu bez żony. Wzór !@#$% do naśladowania.

  1. Janusz pisze

   Tez “człowieczek” – w przeciwieństwie do ciebie – zrobił wiele dobrych rzeczy dla naszej Ojczyzny. Niewiele w życiu nie osiągniesz siedząc przed komputerem i hejtując.

  2. Przem pisze

   współczuję, tyle jadu ….

Zostaw odpowiedź