miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Do końca czerwca powstanie sygnalizacja świetlna na ul. I Brygady

2 525

Na terenie Nowego Sącza trwa malowanie znaków poziomych w miejscach, w których dochodzi do wypadków oraz w pobliżu szkół. Dodatkowe oznakowanie pojawi się m.in. na ul. I Brygady, gdzie ma zostać zamontowana nowa sygnalizacja świetlna.

 

Czytaj również: Dodatkowe oznakowanie na ul. Mickiewicza! W końcu będzie bezpieczniej?

 

Na ul. I Brygady w Nowym Sączu zostaną namalowane piktogramy oraz zostanie tam postawiona sygnalizacja świetlna. – Nowa sygnalizacja świetlna powinna pojawić się do końca czerwca – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Piktogramy, w miejscu, gdzie w październiku ubiegłego roku doszło do tragicznego wypadku, pojawią się w ramach akcji malowania dodatkowego oznakowania na nowosądeckich drogach. Malujemy znaki poziome i oznaczamy miejsca, które szczególnie niebezpieczne wg naszych analiz, analiz Policji czy zgłoszeń mieszkańców. Malujemy piktogramy np. znaku STOP czy przejścia dla pieszych, tam, gdzie zbliżamy się do pasów. Poprawiamy także oznakowanie przejazdów dla rowerów. Zobaczymy, jak przyjmą to kierowcy i czy zwróci im to uwagę, że rowerzysta na drodze nie jest intruzem. Mamy nadzieję, że przyniesie to duży efekt, przede wszystkim edukacyjny – mówił dyrektor MZD.

Grzegorz Mirek dodał także, że piktogramy pojawią się m.in. przy szkole przy Al. Batorego czy przy ul. Jagiellońskiej i ul. Długosza. – Znaki będą pojawiać się sukcesywnie tam, gdzie jest problem z wypadkami i przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci. Będziemy się starać sukcesywnie te piktogramy wykonywać, aby zwrócić uwagę kierowcom, że trzeba się patrzeć na znaki, ponieważ nieraz ich nie zauważają – zaznaczał dyrektor MZD.

 

MK
Fot.: Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Sygnalizacja świetlna nie powstaje na skrzyżowaniu 1Brygady-Freislera czyli tam gdzie jest potrzebna, gdzie piesi przechodzą tylko obok, gdzie pieszych nie ma !!! To idiotyzm I marnowanie publicznych pieniędzy !!!
    Dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Saczu powinien zainteresować się procurator !!! Prezydent Nowak ktory się temu biernie przyglada zostanie usuniety z Ratusza !!!

    1. Dociekliwy pisze

      Jeszcze zapomniałeś dodać o tych radnych którzy tak chętnie pozowali do zdjęć udawali zatroskanych a w ciągu swojej kadeci nic nie zrobili, i nie mówię tylko o tym problemie ale o wielu innych które są a których nawet nie starają się rozwiązać. A podobno nowi młodzi mieli coś zmienić.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.