miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Dostałeś dodatkową fakturę za wody i ścieki? SW wyjaśnią skąd podwyżka…

0 1 921

Do mieszkańców Nowego Sącza trafi w najbliższych tygodniach szczegółowa informacja Sądeckich Wodociągów objaśniająca zmiany dotyczące płatności za wodę i ścieki. Akcja ma na celu przekazanie mieszkańcom rzetelnej informacji o konsekwencji uchwały z 2 sierpnia 2019 roku odbierającej mieszkańcom dopłaty do ceny taryfowej za wodę i ścieki. Uchwałę na wniosek Prezydenta Nowego Sącza podjęła Rada Miasta.

 

Czytaj również: Zimny wiatr i opady deszczu!

 

Informacja przygotowana w formie ulotki za pośrednictwem poczty dotrze do wszystkich indywidualnych klientów z Nowego Sącza. Adresaci znajdą w niej wyjaśnienie powodów, dla których mieszkańcy od 1 września 2019 roku z własnej kieszeni będą musieli pokryć 100 procent kosztów dostawy wody i odbioru ścieków, a nie – jak dotychczas – około 70 procent. – Sądeckie Wodociągi utrzymują cenę taryfową na niezmiennym poziomie, a wzrost kosztów ponoszonych przez mieszkańców Nowego Sącza wynika z odebrania im dopłat przez władze miasta – czytamy w ulotce. Sądeckie Wodociągi objaśniają również, dlaczego w jednym okresie odbiorcy otrzymają dwie faktury.

 

Na zielono radni miejscy, którzy głosowali za usunięciem dopłat do taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i ścieki

 

O wysłaniu informacji do ponad 30 tysięcy odbiorców przesądziły komunikaty podawane do wiadomości opinii publicznej przez władze miasta. – Znalazło się w nich wiele informacji nieprawdziwych lub nieścisłych, wprowadzających w błąd mieszkańców. Próbowaliśmy te informacje prostować, przedstawiając władzom miejskim fakty, ale nie dało to rezultatów. W tej sytuacji musieliśmy reagować w trosce o naszych klientów i dobre imię samej spółki – wyjaśnia Tadeusz Frączek, prezes zarządu Sądeckich Wodociągów.

Opr. Rafał Kmak
fot. SWNS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź