miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Dworzec MPK będzie gotowy w przyszłym roku! [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

0 1 336

Nowy Dworzec MPK w Nowym Sączu będzie nowoczesną i funkcjonalną budowlą wraz z zadaszonymi peronami autobusowymi, infrastrukturą techniczną, instalacjami oraz urządzeniami zapewniającymi wszechstronny komfort obsługi pasażerów. Koszt przebudowy to 11 milionów złotych, a zakończenie prac nastąpi w przyszłym roku. Prezydent Ryszard Nowak był z wizytą na placu budowy i okazuje się, że wszystko przebiega zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Dworzec MPK rośnie w oczach! Prace postępują [ZDJĘCIA]

 

– Cieszę się, że kolejny obiekt w naszym mieście pnie się w górę. Już wkrótce Sądeczanie będą mogli korzystać z nowego Dworca MPK, prace postępują terminowo, zgodnie z założonym harmonogramem. Dworzec będzie nowoczesny i funkcjonalny, z pewnością spełni oczekiwania mieszkańców. Jest to kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę i jakość komunikacji w Nowym Sączu. Jednocześnie podniesie komfort i standardy obsługi osób korzystających z komunikacji zbiorowej, zapewnianej przez MPK – powiedział Ryszard Nowak, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Budowa Dworca MPK w Nowym Sączu rozpoczęła się w marcu. Całkowita powierzchnia budynku dworcowego to 641, 80 m2. Na parterze powstaje przestronna poczekalnia dla pasażerów (wyposażona w tablice dynamicznej informacji i biletomat), Punkt Obsługi Klienta oraz toalety. Na pierwszym piętrze będą pomieszczenia niezbędne do funkcjonowania dworca i obsługi podróżnych, czyli pomieszczenie techniczne, pokój monitoringu, poczekalnia dla kierowców i sala obsługi petentów. Dworzec będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inwestor przewiduje też wykonanie nowej nawierzchni ulic, peronów i chodników z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów.

Przebudowa dworca to jedno z zadań w ramach projektu pn. „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej”. Na jego realizację miasto Nowy Sącz pozyskało ponad 40 milionów złotych, przy całkowitej wartości projektu przekraczającej 61 milionów złotych. Koszt przebudowy Dworca MPK to kwota 11 milionów złotych.

Na placu budowy pojawili się m.in.: Ryszard Nowak – prezydent Miasta Nowego Sącza, Andrzej Górski – prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu, Sławomir Rybarski – wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu, Krzysztof Migacz – przewodniczący Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu, Tomasz Ćwikowski – prezes Zarządu firmy Erbet oraz Roman Słowik – wiceprezes Zarządu firmy Erbet.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź