miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Ewa Kos najlepszym kierowcą MPK! [ZDJĘCIA]

0 2 699

Konkurs na Najlepszego Kierowcę MPK 2018 został oficjalnie rozstrzygnięty. Najwięcej głosów otrzymała Ewa Kos, odebrała ona również nagrodę za bezbłędnie rozwiązany test znajomości przepisów ruchu drogowego.

 

Czytaj również: Umowa podpisana! Autobusy elektryczne wkrótce pojawią się na ulicach Nowego Sącza

 

– Konkurs jest organizowany już pięć lat, zainteresowanie jest spore. Serdecznie gratuluję szczególnie tym, którzy są w pierwszej dziesiątce oraz tym, którzy brali w nim udział. Ten rok jest szczególny z uwagi na to, że te inwestycje drogowe, które są prowadzone w Nowym Sączu dają się we znaki kierującym. Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego – powiedział Andrzej Górski, prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.

Najlepszym kierowcą nowosądeckiej komunikacji miejskiej w 2018 roku została Ewa Kos. Trzecie miejsce w konkursie zajął Wojciech Zygmunt, a drugie Sebastian Zabrzeński.

– Jestem bardzo zaskoczona, że otrzymałam pierwsze miejsce. Jako kierowca MPK pracuję 2,5 roku, zawsze chciałam nim zostać. Robię to, co lubię. Staram się być na bieżąco z przepisami – powiedziała Ewa Kos, która została najlepszym kierowcą MPK 2018.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego uhonorował osobę, która bezbłędnie rozwiązała test znajomości przepisów ruchu drogowego. Okazuje się, że nagrodę otrzymała Ewa Kos.

– Plebiscyt jest niezwykle ważny, ponieważ to mieszkańcy decydują, kto jest najlepszym kierowcą. Cieszę się, że konkurs przyjął się w Nowym Sączu. Jestem zadowolony również z tego, że wśród kierowców są kobiety. Jest to chluba i duma Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Świadczy to o tym, że kobiety potrafią kierować i zwykle są lepsze od mężczyzn. Serdecznie gratuluję, bardzo mi miło, że jesteście z nami. Mam nadzieję, że następne edycje będą kontynuowane i stanie się to trwałym elementem funkcjonowania przedsiębiorstwa, które rozwija się znakomicie i z roku na rok staje się wizytówką miasta – powiedział Ryszard Nowak, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Za pierwsze miejsce w plebiscycie Najlepszy Kierowca MPK 2018 przyznana została nagroda w wysokości 1700 złotych, za drugie 1200 złotych, a za trzecie 700 złotych, natomiast za miejsca wyróżnione nagroda w wysokości 400 złotych. Dla wszystkich laureatów konkursu przyznane zostały nagrody rzeczowe. Dla pasażerów biorących udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody w postaci piętnastu kart miejskich z doładowaniem elektronicznej portmonetki w wysokości 50 złotych każda.

– Kobiety wprowadzają przełamanie stereotypów. Jeżdżą w sposób taki, który przez pasażerów jest zdecydowanie pozytywnie odbierany. Na chwilę obecną zatrudniamy dziesięć kobiet. Ewa Kos wygrała, ponieważ otrzymała ponad 400 głosów – dodał Andrzej Górski.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź