miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Iwona Romaniak nawołuje o pomoc dzieciom z Ukrainy!

0 430

W najbliższą niedzielę (16 grudnia) do Nowego Sącza zawita 28-osobowa grupa dzieci z dwójką opiekunów z Podola. Kolejna wizyta odbędzie się w styczniu 2019 roku. Fundacja „Bratnia Dusza” na czele z Iwoną Romaniak apeluje do ludzi dobrej woli o czynne włączenie się w kampanię, pomoc w zorganizowaniu transportu oraz paczki świąteczne.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Mikołajkowy autobus MPK wywołał uśmiech na twarzach podróżujących! [ZDJĘCIA]

 

– W zeszłym roku zorganizowaliśmy polską Wigilię na Ukrainie. W tym kraju trwa stan wojenny, dlatego postanowiliśmy zaprosić dzieci na święta do Polski. Zwiedzą one Nowy Sącz i okolice, ale myślę, że z pewnością najważniejszym punktem ich pobytu będzie wspólna Wigilia. Razem połamiemy się opłatkiem i będziemy śpiewać kolędy. Dobrze by było, gdyby każde dziecko pod choinką znalazło dla siebie prezent – powiedziała Iwona Romaniak, prezes zarządu Fundacji „Bratnia Dusza” z siedzibą w Krynicy-Zdroju.

Do końca grudnia będzie trwała zbiórka paczek świątecznych w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu. Mogą się w nich znaleźć m.in.: słodycze, zabawki, środki higieny osobistej, kartki z życzeniami świątecznymi w języku polskim itd.

Goście z Ukrainy będą nocowali w internacie w Starym Sączu. Zostali też zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, gdzie uczniowie przygotowują dla nich wspólne spotkanie.

Fundacja „Bratnia Dusza” zwraca się z prośbą do wszystkich o pomoc w organizacji transportu dzieci z granicy polsko-ukraińskiej. Koszt dowozu ich do Nowego Sącza oraz w drugą stronę do Przemyśla to ok. 3500 złotych.

– Gdyby ktoś mógł nas wesprzeć jeszcze w organizacji atrakcji, poczęstunku, ciekawego spotkania, o co bardzo proszę, będzie to dla nas duża pomoc i wielka radość dla dzieci – dodała Iwona Romaniak.

W styczniu członkowie Fundacji „Bratnia Dusza” odwiedzą lwowski sierociniec oraz hospicjum, w którym przebywają osoby polskiego pochodzenia. Do nich także trafią paczki.

Darowizny na rzecz dzieci z Ukrainy można również przesyłać na specjalnie utworzone w tym celu konto bankowe: 13 8802 0002 2002 2003 5295 0001. Fundacja apeluje o wpłaty.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź