miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Jak maturzyści poradzili sobie z matematyką? [ZDJĘCIA]

0 1 744

Egzamin dojrzałości, to najważniejszy sprawdzian wiedzy dla każdego młodego człowieka. Dobrze zaliczona matura to przepustka na wymarzone studia, które pozwolą na znalezienie odpowiedniej pracy w przyszłości. Po egzaminie z języka polskiego przyszedł czas na matematykę, która uważana jest za królową nauk. Jak poradzili sobie maturzyści?

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Matura z języka polskiego! Trudna czy łatwa? [ZDJĘCIA]

 

– Egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym trwał 170 minut. Zamkniętych pytań było 25, natomiast otwartych bodajże 9, czyli łącznie 34. Oceniam go jako łatwy. Zadania zamknięte nie sprawiły mi trudności, aczkolwiek niektóre z nich były podchwytliwe. Zawsze zwracam uwagę na dokładne czytanie poleceń, okazało się, że mam z tym problem. Myślę, że w jednym z zadań popełniłem błąd. Ogólnie jestem zadowolony i liczę na wynik powyżej 90 procent. Chciałbym studiować transport lotniczy w Rzeszowie lub Krakowie – powiedział Michał Ciwiński, maturzysta z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

W szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Sącz do matury przystąpiło około 2080 uczniów. Egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9:00 i potrwał do godz. 11:50. Niektórzy pisali również rozszerzenie.

– Naszym zdaniem zamknięte pytania były bardzo łatwe, otwarte były troszkę trudniejsze. Uważamy, że większość licealistów na Sądecczyźnie powinna zdać maturę z matematyki. Zadania z „dowodami” sprawiły nam największy problem. Poza tym reszta otwartych pytań była prosta. Starałyśmy się wypełnić wszystkie otwarte zadania i nie oddawać pustych kartek. Każdy procent jest dla nas bardzo cenny, ale wydaje nam się, że zaliczymy to pozytywnie – powiedziały Agnieszka Potoczek i Natalia Gomułka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu w rozmowie z miastoNS.pl.

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z polskiego, matematyki i języka obcego oraz do dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja, natomiast ustna dwa dni dłużej, czyli do 25 maja.

Wszystkim maturzystom życzymy tradycyjnie „połamania piór” i przypominamy, że wyniki egzaminów ogłoszone zostaną w dniu 4 lipca. Należy pamiętać, że maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Natomiast abiturient, który nie zaliczy więcej niż jednego egzaminu może poprawiać je dopiero za rok.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź