miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Komenda Policji z nowoczesnym defibrylatorem ratującym życie!

0 965

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu wzbogaciła się o nowoczesny defibrylator, który będzie służył do ratowania życia ludzkiego. W sądeckiej jednostce na co dzień pracuje wiele osób posiadających specjalistyczne szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zakrwawiony 35-latek zatrzymał radiowóz! Policjanci zabrali go do szpitala

 

– Defibrylator zlokalizowany jest w specjalnie oznakowanym pomieszczeniu na parterze budynku komendy (obok recepcji), a w razie potrzeby może go użyć każda osoba. Urządzenie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo funkcjonariuszy, pracowników cywilnych jednostki, a także naszych petentów – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) to urządzenie, które poprzez elektrody podłączone do ciała pacjenta analizuje rytm jego serca i w razie potrzeby jest w stanie dostarczyć do niego impuls elektryczny. Warto zaznaczyć, że celem defibrylacji jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca poszkodowanego.

Sprzęt składa się z jednostki centralnej zasilanej baterią oraz z kompletu elektrod wraz z kablami. Dzięki zaawansowanej technologii, po przyklejeniu do klatki piersiowej poszkodowanego dwóch elektrod, defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i pomocne, ponieważ samo instruuje, jakie kroki powinna podjąć osoba ratująca życie.

Nowoczesny defibrylator przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu została wpisana do Rejestru Jednostek Współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KMP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź