miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Kostka na rynku zostanie wymieniona za ponad 3,5 mln zł!

3 1 604

Władze Miasta Nowego Sącza zamierzają wyremontować nawierzchnię na nowosądeckim rynku. Wymieniona zostanie kostka brukowa. Wyłoniono już wykonawcę prac, a roboty mają rozpocząć się jeszcze w wakacje. Całkowity koszt inwestycji to ponad 3,5 mln zł.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Renowacja ul. Wąskiej wkrótce stanie się realna! [ZDJĘCIA]

 

– Cieszymy się, że dokończona zostanie Sesja Rady Miasta, aby móc przenieść środki na realizację tego zadania. Kiedy będziemy mieć zapewnione środki finansowe, niezwłocznie rozstrzygniemy przetarg oraz podpiszemy umowę z wykonawcą. Z robotami budowlanymi chcemy wystartować w najkorzystniejszym dla nas czasie, czyli w okresie wakacyjnym – podkreślił Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Na wykonanie zadania pn. „Modernizacja nawierzchni z kostki kamiennej rynku wraz z modernizacją nawierzchni jezdni odcinka ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu” MZD zamierza przeznaczyć 1 800 000 zł. Na dołożenie pozostałej części kwoty zgodę muszą wyrazić radni. Prace remontowe nawierzchni na nowosądeckim rynku wykona Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata Spółka Jawna za 3 514 719, 86 zł brutto.

Szczegółowe informacje na temat przetargu znajdują się na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu: http://mzd.nowysacz.pl/Modernizacja-nawierzchni-z-kostki-kamiennej-Rynku-wraz-z-modernizacja-nawierzchni-jezdni-odcinka-ul-Kazimierza-Wielkiego-w-Nowym-Saczu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Biuro Prasowe UM NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. JoAnna pisze

    Należy się też zastanowić nad wymianą kostki czy wymienić na inną nawierzchnię . Współczuję mieszkańcom ulic wyłożonych kostką która powoduje straszny hałas przez poruszające się po niej samochody. Następnie czy stać miasto na wydawanie co parę lat po 3,5 miliona na wymiany kostki która po roku eksploatacji była do wymiany. Jeżeli to decyzja konserwatora to też powinien sięgnąć czasu kiedy rynek był wyłożony kocimi łbami i nakazał wyłożenia całego starego miasta kamieniami.

  2. ryba pisze

    jeśli ruch ma sie cały cza odbywac w rynku to układanie tam kostki poprostu sie nie opłaca,po pół roku wyglada okropnie i powoduje okropny chałas tak dla mieszkanców jak i przechodniów .Najlepszym wyjsciem jest podłoże betonowe lub nomalny asfalt no ale ten też wymaga co kilka lat naprawy choc nie tak kosztownej jak reperacja kostki .

  3. xaxa121 pisze

    remont po 10 latach, po roku już pierwsze kostki wylatują, w zimie strach tam jezdzić na zmrożonej nawierzchni. Gdyby nie ylo tam ruchu tylko sluzby miejskie i komunikacja miejska to ok.

Zostaw odpowiedź