miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej otwarty! [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 1 676

Dobrze wszystkim znane Miasteczko Rowerowe w Nowym Sączu, zyskało drugie życie. Wczoraj (1 września), przy ul. Nadbrzeżnej otwarty został bowiem Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. To nowa nazwa, ale i nowe oblicze dawnego miejsca spotkań, które przyciągało całe rodziny. Teraz z pewnością obiekt będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem. Za ponad dwa miliony złotych powstały tam bowiem strefy zabaw, sportu i odpoczynku.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Rondo pod zamkiem otwarte!

 

Dzisiaj to miejsce zmieniło zupełnie swój wygląd i jest niezwykle atrakcyjne. Znajduje się wiele elementów, o których kiedyś mogliśmy tylko marzyć. Jest skatepark, są urządzenia, które dedykowane są najmłodszym, ale również dorośli będą mogli tutaj przebywać, odpoczywać i uprawiać sport – mówił podczas otwarcia Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Będę tutaj częstym gościem. Przejeżdżając tędy niemal codziennie na rowerze obserwowałem postępy wykonywanych prac. Bardzo się cieszę, że nadszedł moment otwarcia i że mieszkańcy mogą już w pełni korzystać z tego obiektu – dodał Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

 

 

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej podzielony jest na kilka stref: zabawy z huśtawkami, piaskownicami, karuzelami, placem z trampolinami ziemnymi i torami przeszkód, strefa wspinaczki, strefa rowerowa z pełną infrastrukturą niezbędną do nauki jazdy na rowerze, skatepark, czyli tor z urządzeniami wykonanymi z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, strefa siłowni plenerowej i strefa relaksu, czyli miejsce spotkań, gdzie znajduje się altanka, ławeczki oraz scena plenerowa.

 

Otwarcie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu!

Opublikowany przez miastoNS.pl Sobota, 1 września 2018

 

Ze strefy skateparku i strefy do wspinaczki można korzystać po uiszczeniu opłaty: 2 zł za wejście, lub 10 zł za miesięczny karnet. Dzięki tym symbolicznym kwotom, każda osoba przebywająca w tych strefach jest ubezpieczona na kwotę 10 tys. zł od nieszczęśliwych zdarzeń.

Koszt budowy Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej to 2 miliony 300 tysięcy złotych. Część środków pochodziła z dotacji Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 

 

Marek Jaśkiewicz
fot., wideo: Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź