miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości [ZDJĘCIA]

0 1 182

Punktualnie o godz. 9:00 w całej Polsce rozpoczął się dzisiaj pierwszy egzamin maturalny. Uczniowie, również ci z Nowego Sącza, przystąpili do obowiązkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego. Jak przyznaje większość z nich, najgorsze – czyli matematyka – dopiero przed nimi.

 

Czytaj również: 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

Ja za bardzo tego przedmiotu nie lubię, więc dla mnie pytania zamknięte były bardzo trudne, ale już sama rozprawka ku mojemu zdziwieniu bardzo fajna – komentuje zakończony już test Bartek Białas, uczeń I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

„Tęsknota – siła niszcząca, czy budująca ludzkie życie? Uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu Lalki i wybranego tekstu kultury” – to jedno z głównych zadań, z jakimi musieli zmierzyć się dzisiaj maturzyści.

Z egzaminem podstawowym problemu nie było, bardziej denerwuje się przed maturą rozszerzoną z języka polskiego, ale troszeczkę więcej czytałem, więc myślę, że będzie dobrze – mówi tegoroczny maturzysta Sebastian Skrzypiec.

W całej Polsce do egzaminu maturalnego przystąpiło ponad 270 tysięcy uczniów. W Nowym Sączu było ich 2887, a w powiecie nowosądeckim – 846.

Z językiem polskim nie było problemów, te mogą pojawić się przy egzaminie rozszerzonym z biologii, do którego podchodzę i raczej tym się najbardziej stresuje – dodaje Zuzanna Lizoń, uczennica I LO w Nowym Sączu.

W poniedziałek większość maturzystów czeka prawdziwy egzamin życia, czyli… matematyka 🙂 Maturalny maraton zakończy się 23 maja.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź