miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Maturzyści śpią w hotelach! Boją się komunikacyjnego armageddonu

2 3 563

W najbliższy poniedziałek (7 maja), Most Heleński zostanie całkowicie wyłączony z ruchu, co bez wątpienia spowoduje potężne korki w całym mieście i na drogach dojazdowych do Nowego Sącza. Część sądeckich maturzystów, którzy również w poniedziałek będą zdawać maturę z matematyki, a w kolejnych dniach również z innych przedmiotów, obawiają się o to, czy zdążą na ten niezwykle ważny egzamin.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości [ZDJĘCIA]

 

– Ja mieszkam tuż za Mostem Heleńskim, więc na czas egzaminów przeprowadzam się do mojej kuzynki po drugiej stronie Dunajca. Zresztą kilku moich znajomych już wynajęło sobie pokoje w hotelach i pensjonatach na terenie miasta, bo faktycznie nie wiemy czego się spodziewać, więc nie chcemy ryzykować – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Bartek Białas, uczeń I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Nasi kolejni rozmówcy również nie kryją obaw. – Gdyby ten most zamknięto kilka dni wcześniej, wtedy wiedzielibyśmy, ile trzeba odstać w korku. Chociaż też nie ma reguły. Jeśli nie daj Boże, wydarzy się jakiś wypadek na Obwodnicy Północnej, to już na pewno do centrum nie dostaniemy się w normalny sposób – dodają tegoroczni maturzyści z I LO.

Dlaczego nie szynobus?Ci, którzy mieszkają na Helenie, mogą faktycznie podejść na stację i nie ma problemu. Gorzej z tymi, którzy mieszkają w Chełmcu czy innych, jeszcze bardziej oddalonych od miasta miejscowościach. Dojechanie do stacji też będzie wiązać się z korkami i też nie wiadomo, ile to zajmie czasu – tłumaczą uczniowie.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Szynobus już kursuje! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz, MK

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. krzysztof pisze

    Opcja wójta ; albo ucz sie i pracuje w jego chełmcu albo na zielona trawkę bo mpk nie będzie ,, finansował a busiarze nie będą jeździć do Sącza.

  2. Józef Biczyce Górne pisze

    Wójt ma mnóstwo opcji, ale żądna nie obejmuje szarych mieszkańców Gminy Chełmiec 😀

Zostaw odpowiedź