miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Miała zostać nowym skarbnikiem Urzędu Miasta, radni wykreślili punkt z porządku obrad!

0 1 740

Ponieważ 27 listopada Jadwiga Kusiak, która pełniła funkcję skarbnika Urzędu Miasta Nowego Sącza, odeszła na emeryturę, należy powołać nową osobę na to stanowisko. Prezydent Ludomir Handzel zaproponował jako kandydatkę Renatę Serugę-Tokarz.

 

Czytaj również: Renata Seruga-Tokarz startowała, bez powodzenia, z ramienia Koalicji Nowosądeckiej z okręgu 3 w ostatnich wyborach samorządowych

 

– Jeśli skarbnik nie zostanie powołany, będą przykre konsekwencje. Jest możliwość utraty dotacji w kwocie 800 tysięcy złotych pozyskanych na remont ul. Długosza w Nowym Sączu – powiedział Artur Bochenek, zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza radni nie wyrazili zgody na dopuszczenie tego punktu do porządku obrad. Tłumaczyli się oni tym, że o planowanym powołaniu skarbnika dowiedzieli się za późno, ponieważ dzień wcześniej. Ponadto większość radnych miejskich (PiS) uważa, że nie poznali oni kandydatki.

– Księgowość to jest serce każdej firmy, to bardzo trudna i odpowiedzialna działka. Dodatkowo teraz jest ten moment, w jakim przyszło się z tym zmierzyć, czyli koniec roku. Każdy, kto pracował w księgowości, dokładnie wie z czym to się wiąże. Kto poniesie odpowiedzialność za brak skarbnika? – powiedziała Renata Seruga-Tokarz.

Zaproponowana kandydatka w 2004 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Marketing i Zarządzanie WSB-NLU w Nowym Sączu w zakresie zarządzania finansami, następnie w 2007 roku ukończyła studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie rachunkowości i finansów. W 2007 roku uzyskała certyfikat Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. W 2013 roku ukończyła kolejne studia podyplomowe na wydziale finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (katedra prawa w zakresie doradztwa podatkowego). Posiada ona 20-letnie doświadczenie w zawodzie księgowego, w tym także przy realizacji projektów z funduszy zewnętrznych. Renata Seruga-Tokarz startowała, bez powodzenia, z ramienia Koalicji Nowosądeckiej z okręgu 3 w październikowych wyborach samorządowych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź