miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Miasto chce przejąć Miasteczko Multimedialne!

1 1 526

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel odwiedził Miasteczko Multimedialne przy ul. Myśliwskiej w Nowym Sączu. Rozmawiał on z syndykiem Witoldem Kadłuczką na temat możliwości jego przejęcia przez Miasto Nowy Sącz. Nowoczesna infrastruktura mogłaby być udostępniana sądeckim uczelniom wyższym, czyli PWSZ oraz WSB-NLU.

 

Czytaj również: W sądeckich spółkach miejskich zmiany! Rady nadzorcze w nowych składach

 

Podczas zwiedzania nowoczesnych laboratoriów multimedialnych, w tym studia telewizyjnego, studia motion capture czy studia dźwiękowego, zastanawiano się nad możliwością udostępniania nowoczesnej infrastruktury na rzecz sądeckich uczelni, czyli PWSZ oraz WSB-NLU. Prezydent Ludomir Handzel w przypadku przejęcia Miasteczka Multimedialnego chciałby oprócz działalności badawczo-naukowej udostępniać zarówno pomieszczenia biurowe, jak i infrastrukturę multimedialną również dla przedsiębiorców, aby stymulować rozwój branży IT oraz powstawanie nowych miejsc pracy.

Sądeckie uczelnie kształcą specjalistów w dziedzinie programowania, którzy po studiach wyjeżdżają z Nowego Sącza, by szukać zatrudnienia w większych miastach. Z kolei firmy informatyczne intensywnie poszukują absolwentów takich kierunków do pracy, więc utworzenie nowoczesnej przestrzeni biurowej wraz z właściwą inkubacją i wsparciem ze strony Miasta sprawi, że powstaną nowe miejsca pracy dla Sądeczan. Przywołano również przykład ARP Games Sp. z o.o. stworzonego w Cieszynie przez Uniwersytet Śląski oraz Powiat Cieszyński akceleratora gier wideo, który udziela dotacji dla twórców gier komputerowych.

Miasteczko Multimedialne ze swoją infrastrukturą to idealne miejsce do zlokalizowania podobnej instytucji, tym bardziej, że branża tworzenia gier komputerowych w Polsce ma się bardzo dobrze, wystarczy przywołać ogólnoświatowy sukces twórców serii Wiedźmin.

W dniu 21 grudnia 2018 roku obędzie się druga licytacja Miasteczka Multimedialnego i gdy nie znajdzie się kupiec, prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wystąpi z wnioskiem o przejęcie Miasteczka Multimedialnego na rzecz Miasta.

Agnieszka Michalik
Źródło: UM Nowego Sącza
Fot.: MCC Brainville (zdjęcie główne), UM Nowego Sącza

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. abc pisze

    Czysty populizm, wiadomo ze za ta kwote sa chetni dwaj kupcy

Zostaw odpowiedź