miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej już gotowe! Wkrótce budowa Instytutu Ekonomicznego

0 1 303

Zakończyła się budowa Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, a jego otwarcie nastąpi na przełomie kwietnia i maja. W przyszłości powstanie również nowy Instytut Ekonomiczny oraz rozbudowany zostanie Instytut Techniczny. PWSZ stawia na rozwój.

 

Czytaj również: Miasto Nowy Sącz i PWSZ będą współpracować! Podpisano porozumienie

 

– W tej chwili jesteśmy po zakończeniu inwestycji Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Uzupełniamy cały czas sprzęt laboratoryjny oraz urządzenia na potrzeby kierunku Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne. Oficjalne otwarcie odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Jesteśmy także na etapie zakończenia projektu budowlanego na inwestycję Instytutu Ekonomicznego. Niedługo zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę nowego Instytutu Ekonomicznego przy Al. Wolności, obok budynku Biblioteki o łącznej powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. W czerwcu przewidujemy rozpoczęcie budowy. Okres inwestycji ma potrwać nie dłużej niż dwa lata. Rozbudowa Instytutu Technicznego jest również potrzebna ze względu na fakt, iż coraz więcej jest chętnych pracodawców na przyjmowanie absolwentów z kierunków technicznych. Budynek, który był projektowany w 2004 roku, a wybudowany w 2007 roku przewidywał pomiędzy 500 a 600 studentów. W tej chwili jest ich ponad 1000. Planujemy rozbudowę – powiedział dr hab. inż. Mariusz Cygnar, rektor PWSZ w Nowym Sączu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu uzyskała obligacje Skarbu Państwa w wysokości 22 270 000 złotych na realizację inwestycji. Budowa Instytutu Ekonomicznego oraz przyszła rozbudowa Instytutu Technicznego ma zapewnione zabezpieczenie finansowe. Ponadto prezydent Ludomir Handzel zadeklarował pełną współpracę w tych działaniach i obiecał, że na wydanie decyzji nie będzie oczekiwania 30-dniowego, ponieważ odbędzie się to w trybie ekspresowym. Instytut Ekonomiczny powstanie na miejscu starej zbrojowni (obok budynku Biblioteki PWSZ-u przy Al. Wolności), która zostanie wyburzona.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź